Kalkulatory kredytowe online

Kalkulatory kredytowe online

Kalkulatory kredytowe to bardzo przydatne urządzenie, jeżeli chodzi o obliczanie między innymi orientacyjnej raty kredytu czy pożyczki. Trzeba jednakże wiedzieć, że nie zawsze wszystkie udostępnione na przykład na stronach internetowych banków czy para banków kalkulatory pożyczkowe są na tyle precyzyjne, żeby dokładnie podać pożądany wynik. Zwykle takiego rodzaju stronom, na których znajdują się kalkulatory kredytowe online towarzyszy zapis w postaci: „oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego”. Takiego rodzaju zapis spotkać można również i na stronach internetowych poważanych instytucji bankowych.

Dlatego nie zawsze należy wierzyć w otrzymywane wyniki, jednakże są one na tyle zbliżone do rzeczywistych warunków, że pozwalają na całkiem niezłe zorientowanie się w orientacyjnych ratach. Ogólnie do najbardziej poważanych kalkulatorów kredytowych należy zaliczyć przede wszystkim ten dostępny na Money.pl oraz kalkulator Comperii.pl. Kalkulatorem z Money.pl obliczyć można wysokość poszczególnych rat kredytu, przy określonej wysokości oprocentowania nominalnego, kapitalizacji kwartalnej lub miesięcznej, okresie kredytowania, wysokości prowizji oraz sposobie spłaty kredytu (raty równe lub malejące). W ten sposób otrzymać można bardzo rzetelne wyniki.

Kalkulatory kredytowe onlineW planie spłaty natomiast dostępne są szczegółowe informacje podane w przystępnej i przejrzystej tabeli, która zawiera rekordy takie jak ratę, odsetki oraz kapitał. W przypadku Comperii.pl sytuacja wygląda o wiele lepiej, ponieważ tam znaleźć można nie tylko kalkulatory kredytowe, ale również i kalkulator zdolności kredytowej, kredytów hipotecznych, czy konsolidacyjnych. Najbardziej popularny jest jednak ten do obliczania wysokości raty kredytu, który dzieli się na gotówkowy, samochodowy, kart kredytowych, inwestycyjny oraz dla firm. Parametrami kalkulatora są: kwota zadłużenia, okres kredytowania, oprocentowanie oraz rodzaj rat, czyli bardzo podobnie, jak było w przypadku Money.pl.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *