Kredyt przez sms

Kredyt przez sms

Kredyty zaciągane drogą esemesową stanowią oferty takich instytucji pozabankowych, jak między innymi VIA SMS, SMS 365 czy SMS Kredyt. W większości przypadków zaciąganie kredytu wygląda podobnie – należy wysłać specjalny kod o specjalnej treści. Taka procedura działa jak wniosek kredytowy, który zostaje rozpatrywany niemalże automatycznie. Po krótkim czasie oczekiwania, który najczęściej nie trwa dłużej niż 24 godziny, pieniądze zostają przelewane na konto kredytobiorcy.

Ogólnie kredyty przez sms to po prostu chwilówki zaciągane w nieco inny sposób niż poprzez wniosek online, chociaż w przypadku pierwszego podejmowania kredytu czy pożyczki przez sms należy wejść na stronę internetową wybranej instytucji pozabankowej i dokonać rejestracji. Na tym etapie należy podać swoje dane osobowe, czasami wymagane są również dodatkowe procedury, takie jak na przykład wyrażenie zgody na weryfikację historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej oraz weryfikację zatrudnienia u pracodawcy (SMS Kredyt). Wymagane są również stałe udokumentowane dochody miesięczne. Na etapie rejestracji należy również dokonać tak zwanej wpłaty rejestracyjnej w wysokości jednego grosza na jeden z dostępnych rachunków bankowych.

Kredyt przez smsW ten sposób do instytucji pozabankowej dociera informacja, na jakie i z jakiego konta mają być wypłacane kredyty. Ten krok należy dobrze przemyśleć, najlepiej wybrać rachunek bankowy w tym samym banku, w którym posiada się swoje własne konto, ponieważ wówczas pieniądze będą szybciej wypłacane. Opłata rejestracyjna jest jednorazowa. W przypadku podejmowania pierwszej pożyczki nie ma również co liczyć na maksymalną kwotę – pierwsza pożyczka osiąga maksymalną wysokość w postaci

  • 200-620 zł w SMS 365,
  • 100-500 zł w VIA SMS oraz
  • 200-800 zł (SMS Kredyt).

W przypadku spłacenia pierwszej pożyczki i zaciągania kolejnej, odblokowują się wyższe kwoty. Osiągnięcie maksymalnej kwoty najczęściej jest możliwe po terminowej spłacie trzech pożyczek. Wówczas można podjąć nawet i do 3000 zł (SMS Kredyt).

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *