Pożyczki społeczne - kokos.pl

To pierwsza firma, która zajęła się udzielaniem pożyczek społecznych w naszym kraju. W ofercie znajdują się pożyczki kilku inwestorów w kwocie od 50 zł do 5 000 zł. Warunkiem otrzymania pożyczki na tzw. aukcji pożyczkowej jest rejestracja w serwisie internetowym kokos. Firma wymaga przedstawienia dowodu osobistego w formie skanu oraz, choć nie jest to konieczne, drugiego dokumentu potwierdzającego tożsamość klienta. Pierwsza pożyczka może zostać udzielona do maksymalnej kwoty 1000 zł.

Gdy zaciągnięta pożyczka jest spłacana w terminie, klient buduje zaufanie w firmie i kolejne udzielone mu pożyczki opiewają na wyższe kwoty (nawet do 25 000 zł). Serwis działa podobnie jak popularna strona opiera na aukcjach allegro. Klient również otrzymuje punkty w postaci gwiazdek za terminowo spłaconą pożyczkę (gwiazdki zielone), staje się dzięki temu wiarygodny i znacznie łatwiej jest mu uzyskać zastrzyk gotówki. Jeśli natomiast nie przestrzega terminu spłaty długu otrzymuje gwiazdkę czerwoną, co oznacza wpis negatywny w bazie danych firmy

Aukcja, podczas których trwa procedura pożyczania pieniędzy od inwestorów trwa 7 dni. Przed jej rozpoczęciem pożyczkobiorca przedstawia swoją ofertę, – choć to trochę nieadekwatne określenie – pożyczki, tzn. ile chciałaby pożyczyć pieniędzy oraz termin ich spłaty i wysokość rat. Inwestorzy, którzy decydują się wziąć udział w aukcji mogą mieć do osoby potrzebującej pieniędzy pytania, na które pożyczkobiorca winien udzielić odpowiedzi, gdyż to wskazuje na jego zainteresowanie postępującą aukcją i podkreśla wiarygodność jego poczynań. Ponadto, co jest ważne, każda rozpoczęta aukcja może zostać anulowana.

Pożyczki społeczne - kokos.pl

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *