Szybka pożyczka przez internet

Szybka pożyczka przez internet

Pożyczki przez internet to w Polsce wciąż dość młoda branża. Jej przedstawiciele, jeszcze na długo przed wejściem rządowych regulacji, postanowili zadbać wysoką jakość usług i przestrzeganie standardów etycznych. By mieć pewność, że szybka pożyczka przez internet jest bezpieczna, warto wybrać firmę pozabankową, która posiada dobre opinie oraz korzystne warunki kredytowania. Wiele instytucji pozabankowych, wbrew negatywnym opiniom, stosuje najwyższe standardy biznesowe i dba o klientów, podobnie jak banki. Z tą różnicą, że o ile w bankach nasze szanse na pożyczkę gotówkową lub kredyt nie zawsze są wysokie, to w instytucji pozabankowej najprawdopodobniej otrzymamy zobowiązanie finansowe.

Firmy pozabankowe obecnie

Po głośnej aferze Amber Gold, gdzie zaszufladkowano wiele firm pożyczkowych jako typowe parabanki, wiele osób podchodziła do pożyczek przez internet z dystansem. Jednak instytucje spoza sektora bankowego chciały zmienić obraz branży pożyczek pozabankowych. Narodził się Polski Związek Instytucji Pozabankowych, który zrzesza firmy stosujące się do zasad dobrych praktyk. Ponadto obniżono koszty pożyczek internetowych i zaproponowano nieco bardziej atrakcyjne warunki kredytowania. Dziś, choć w internecie reklamuje się cała masa firm pożyczkowych, możemy być pewni, że nie zostaniemy oszukani decydując się na chwilówki online.

Szybka pożyczka przez internet – czy to możliwe

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że ubieganie się o pożyczki przez internet zajmuje niewiele czasu i wymaga minimum formalności. Wystarczy wypełnić wniosek o pożyczkę i oczekiwać na decyzję w sprawie jej udzielenia. Zapada ona niekiedy nawet po 1 minucie od momentu wysłanie wniosku. Pieniądze jednak otrzymamy po procesie weryfikacji naszych danych za pomocą przelewy w wysokości 1 grosza lub 1 zł lub korzystając z programu darmowej weryfikacji. Ten etap jest niezbędny by firma uruchomiła przelew na nasze konto bankowe. Stanowi też zabezpieczenie przed osobami posługującymi się cudzym dokumentem tożsamości. Bowiem informacje o posiadaczu konta bankowego muszą być zgodne z danymi osobowymi zamieszczonymi we wniosku. Po pozytywnej weryfikacji pieniądze przelewane są na konto pożyczkobiorcy. To jak szybko dotrą na nasz rachunek bankowy zależy od sesji wychodzących banków, z którymi współpracuje dana firma. Najczęściej pojawiają się na koncie wnioskodawcy tego samego dnia, czasem nawet po kilkunastu minutach. W przypadku szybkich przelewów Blue Cash, gotówkę możemy mieć dla siebie w ciągu kilku minut. Jak widać szybka pożyczka przez internet jest rzeczywistością, a nie mitem.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *