Dlaczego już teraz powinieneś zacząć korzystać z kantoru internetowego?

Często wyjeżdżasz służbowo bądź podróżujesz turystycznie? Zapewne wiesz, że każdy wyjazd to konieczność wymiany pieniędzy na walutę obowiązującą w danym kraju. Zmusza to do korzystania z usług kantorów wymiany walut. Jeśli korzystasz z usług placówek stacjonarnych, musisz liczyć się z godzinami otwarcia i często czekać na lepszy kurs. Jest jednak doskonałe rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić czas, jest bezpieczne i oferuje lepsze ceny kupna i sprzedaży walut. To kantor internetowy. Platforma taka ma wiele zalet, o których przekonasz się już podczas swojej pierwszej wizyty w serwisie. Dlaczego powinieneś spróbować? Oto kilka powodów, dlaczego warto.

1. Bezpieczeństwo

Wybierając kantor internetowy nie musisz z gotówka iść do punktu wymiany walut i obawiać się utraty pieniędzy w wyniku zgubienia bądź rabunku. Co więcej, kantor online eliminuje możliwość otrzymania fałszywych banknotów. Wybierając tę formę wymiany walut unikniesz również oszustw, które mogą pojawić się przy przeliczaniu pieniędzy w kantorach stacjonarnych.

Warto zauważyć, że kantory internetowe muszą być wpisane do rejestru działalności kantorowej prowadzonej przez Narodowy Bank Polski, a pracownicy muszą dostarczyć zaświadczenie o niekaralności przed rozpoczęciem pracy. Podobne zasady obwiązują w punktach stacjonarnych.

2. Lepsze kursy walut

Znacznie lepsze kursy wymiany walut w kantorach internetowych biorą się ze znacznie niższego spreadu, a więc różnicy między ceną kupna a sprzedaży. Na platformach online spready wynoszą od 0,5% do 2%, natomiast w punktach stacjonarnych do 3%, a w bankach nawet do 10%. Co więcej, bardzo często kantory internetowe dla nowych użytkowników oferują promocje, polegające na możliwości dokonania transakcji bez spreadu.

logo kantoronline.pl

3. Szybkie wymiany

Bardzo szybka realizacja wymiany walut w serwisach internetowych to kolejna zaleta, która powinna przekonać do skorzystania z usług kantorów internetowych. Aby przeprowadzić całą transakcję, wystarczy kilka kliknięć myszką. W kantorze internetowym o momencie wymiany waluty decyduje użytkownik. Jeżeli dany kantor online współpracuje z bankiem, w którym posiadasz konto, taka transakcja trwa zaledwie kilka minut.

4. Komfort

Z kantoru internetowego możesz korzystać z dowolnego miejsca na świecie. Potrzebujesz jedynie komputera lub urządzenia mobilnego i dostępu do Internetu. Wymieniać waluty online możesz bez względu na dzień tygodnia, porę dnia, także w święta. Kantory online działają przez cały rok, 24 godziny na dobę. Taka forma wymiany walut pozwala zaoszczędzić czas potrzeby na dojazd do punktów stacjonarnych i stanie w kolejce.

Na komfort korzystania z kantoru online wpływa również łatwość jego obsługi. Prosty, szybki sposób rejestracji, czytelny panel klienta oraz łatwe w odnalezieniu kursy walut i procedury wymiany. Możesz się o tym przekonać wchodząc na stronę jednego z najstarszych kantorów internetowych w Polsce: kantoronline.pl.

Kantory internetowe mają wiele zalet, o których najlepiej przekonać się, samodzielnie rejestrując się w serwisie i dokonując pierwszej operacji. Z pewnością nawet ci najbardziej nieprzekonani do tej formy wymiany walut dostrzegą oczywiste atuty takich transakcji.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *