Specyfika kredytów konsolidacyjnych

Specyfika kredytów konsolidacyjnych

Współcześnie bardzo wiele osób posiada jakiś kredyt do spłacenia. Bardzo trudno byłoby nam kupić mieszkanie czy samochód za własne oszczędności. Coraz więcej Polaków posiada więcej niż jeden kredyt. Banki, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferują im specjalne produkty jakimi są kredyty konsolidacyjne. Jeśli posiadasz więcej niż jedno zobowiązanie finansowe powinieneś dowiedzieć się więcej na temat tego kredytu, bowiem może być on naprawdę korzystnym rozwiązaniem.

Kredyty konsolidacyjne powstały z myślą o osobach, które posiadają więcej niż jeden kredyt. Konsolidacja polega na łączeniu kilku zobowiązań w jedno o znacznie niższych ratach. To jeden większy kredyt łączący w sobie kilka mniejszych. Bank, podpisując z nami umowę, zobowiązuje się do spłaty wszystkim naszych dotychczasowych zobowiązań w różnych bankach. Równocześnie udziela nam jednego, większego kredytu, który musimy spłacać we własnym zakresie. Kredyty konsolidacyjny jest jednak znacznie korzystniejszym rozwiązaniem niż opłacanie kilku mniejszych. Jest on oprocentowany na znacznie niższym poziomie. Zazwyczaj raty kredytu konsolidacyjnego są również o wiele niższe. Czy zatem kredyt konsolidacyjny ma same zalety?

Specyfika kredytów konsolidacyjnychNiestety, nie jest to idealne zobowiązanie finansowe. Jak każde inne posiada swoje zalety, ale również wady. Korzyści płynące z konsolidacyjne bardzo często są dość pozorne. Banki rekompensują sobie niższe raty i oprocentowanie znacznie dłuższym okresem kredytowania. Jeśli zatem dokonamy ogólnego rozrachunku okaże się, że w konsekwencji kredyt konsolidacyjny jest jednak znacznie droższym rozwiązaniem. Kredyty konsolidacyjne przeznaczone są dla osób fizycznych posiadających odpowiednią zdolność kredytową. Nie otrzymają go kredytobiorcy niewiarygodni, którzy w mniemaniu banku są niewypłacalni. Oprocentowanie konsolidacyjnych zobowiązań waha się od 9% do 18%. Okres kredytowania to od 6 do nawet 30 lat. Wysokość kredytu szacuje się od 1000 zł do 300 000 zł. Warto zatem dokładnie zastanowić się, czy konsolidacja długów w naszym przypadku jest najlepszą opcją.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *