Oferta internetowych firm pozabankowych

Oferta internetowych firm pozabankowych

W dobie nieustającego postępu technologicznego oraz przenoszenia wielu sfer naszego życia do internetu, nie powinna nas dziwić wyjątkowa aktywność parabanków i innego rodzaju firm pozabankowych na nim. Od kilku lat przez internet możemy załatwić niemal wszystko, łącznie z zaciągnięciem kredytu czy wykupieniem ubezpieczenia. Rynek internetowych produktów finansowych rozrasta się w zastraszającym tempie, a co za tym idzie generuje coraz większe zyski. To dobra wiadomość dla nas, konsumentów. Po pierwsze kredyty czy pożyczki stają się coraz tańsze, a po drugie w większości przypadków możemy zaciągnąć je przez internet, bez wychodzenia z domu. Sprawdźmy, jakie produkty finansowe oferują nam firmy działające w sieci.

smutna kobieta pokazuje pusty portfel

Przede wszystkim ma być szybko

Najprężniej działającą gałęzią internetowego rynku finansowego są oczywiście szybkie pożyczki, często nazywane chwilówkami. Dziesiątki firm ogłasza się w internecie i oferuje nam swoje pieniądze już w 15 minut. Z reguły odbywa się to poprzez ich strony internetowe, na których wypełniamy odpowiedni formularz, określamy kwotę oraz okres kredytowania, o jaki wnioskujemy i czekamy na odpowiedź firmy. Jeśli jest pozytywna, to wystarczy, że wykonamy przelew z naszego konta bankowego na symboliczną kwotę (z reguły jest to 10 groszy lub złotówka) w celu potwierdzenia naszych danych i już po kilkudziesięciu minutach możemy cieszyć się z dodatkowych środków na naszym koncie. Jak każde rozwiązanie to również ma swoje zalety i wady. Zacznijmy od tych pierwszych.

   • Niewątpliwym plusem jest szybkość, z jaką odbywa się cała procedura. Przy odrobinie szczęścia uda nam się pozyskać pieniądze w ciągu kilkudziesięciu minut i to bez wychodzenia z domu.
   • Pożyczki pochodzące z firm pozabankowych są łatwo dostępne. Znaczy to tyle, że firmy te często nie sprawdzają naszej historii kredytowej, a więc nawet, jeśli zostaliśmy wpisani do BIK (Biuro Informacji Kredytowej) lub KRD (Krajowy Rejestr Dłużników), jako nierzetelny dłużnik to nie powinniśmy mieć większych problemów z otrzymaniem pożyczki. Owszem, niektóre parabanki kontrolują historie kredytową swoich klientów, jednak nawet wtedy osoba wpisana do rejestru, może otrzymać pożyczkę.

Powyższe informację zachęcają do zaciągnięcia pożyczki w parabankach. Pamiętajmy jednak, że takie rozwiązanie ma również swoje wady.

   • Po pierwsze kwota, o którą możemy wnioskować to z reguły maksymalnie kilka tysięcy złotych. Jeśli potrzebujemy większych pieniędzy, to takie rozwiązanie nie jest przeznaczone dla nas.
   • Okres kredytowania również jest zdecydowanie krótszy niż w bankach. Często zamyka się on w miesiącu.
   • Koszt takiej pożyczki bardzo często jest wyższy niż oferta bankowa. Przede wszystkim parabanki zarabiają na nierzetelnych dłużnikach, gdyż w ich umowach niemal zawsze znajduje się zapis, który nakłada bardzo duże kary finansowe za choćby jeden dzień spóźnienia.

Czas na większe pożyczki

Zawsze powinniśmy dokładnie zapoznać się z umowami, które podpisujemy, gdyż nie ma rozwiązania idealnego i musimy po prostu znaleźć takie, które odpowiada nam najbardziej. Wymienione opcje to sposób na szybkie zorganizowanie niewielkiej gotówki. Co jeśli potrzebujemy dużych pieniędzy, a nie możemy zgłosić się do banku?

prezentacja wizytówki

Wtedy do gry wchodzą prywatne pożyczki pod zastaw. Polegają one na zastawieniu nieruchomości, która należy do nas. W razie braku spłaty, wierzyciel przejmuje daną nieruchomość. Przeważnie oferowane są one w kwocie nieprzekraczającej 50% wartości nieruchomości, którą ustanowiono zabezpieczeniem pożyczki. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie powinniśmy skorzystać z usług rzetelnej firmy, która ma doświadczenie i dobrą opinię wśród klientów. Jedną z takich firm jest Inwestum –  (http://inwestum.com.pl). Pożyczki pod zastaw mają tę niewątpliwą zaletę, że z racji na fakt, iż nie możemy zadłużyć się powyżej wartości nieruchomości, nie wpadniemy w spirale długów nie do spłacenia. Jeśli tylko będziemy wybierać firmy znane i cieszące dobrą opinią to nie powinno nas spotkać nic złego. Oczywiście o ile tylko będziemy spłacać nasze zadłużenie w terminie.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *