Jak zrefinansować własny biznes?

Jak zrefinansować własny biznes?

Prowadzenie własnego biznesu, zwłaszcza w pierwszych miesiącach, wymaga dysponowania środkami na start działalności. W sytuacji, kiedy koszty prowadzenia działalności okażą się wyższe, niż pierwotnie zakładaliśmy, należy poszukać możliwości zrefinansowania wydatków.

Sposoby refinansowania biznesu

Nawet firmy, które rozpoczynają działalność z dobrze przygotowanym biznes planem, borykają się z trudnościami finansowymi. Wpływ na pojawienie się deficytu finansowego mogą mieć nieoczekiwane i trudne do przewidzenia zmiany na rynku, takie jak znaczny wzrost cen materiałów wykorzystywanych do produkcji, pojawienie się konkurencji lub nagły spadek liczny klientów. W sytuacji, kiedy w firmie brakuje funduszy na bieżące działania, warto poszukać możliwości zrefinansowania biznesu. Jedną z opcji może być poszukanie inwestora lub wspólnika, który wniesie do firmy zastrzyk gotówki, który pozwoli przetrwać trudny okres. Minusem takiego rozwiązania jest jednak utrata pełnej niezależności, związana z nie zawsze korzystnymi warunkami umowy z inwestorem, który z reguły otrzymuje prawo do części przyszłych zysków. Inną możliwością jest staranie się o dotację na prowadzoną działalność, np. z Unii Europejskiej lub organizacji zajmujących się promowaniem innowacyjnych biznesów. Dofinansowanie działalności często jest bezzwrotne, jednak aby ubiegać się o nie należy spełnić kilka warunków, zależnie od charakterystyki programu: prowadzić działalność w obszarze nowych technologii, związaną z ekologią lub spełniać szereg innych kryteriów.

uśmiechnięci

Pożyczka przez Internet dla przedsiębiorców

Jedną z możliwości zrefinansowania prowadzenia własnego biznesu w trudnej sytuacji jest pożyczka przez Internet od Kredito24.pl. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim szybkość, z jaką można uzyskać decyzję pożyczkową: nawet w kilkanaście minut. W przypadku prowadzenia biznesu może mieć to kluczowe znaczenie, jeżeli gotówka jest pilnie potrzebna, na przykład na opłacenie zamówionych towarów, zaległego rachunku lub na zakup zepsutego sprzętu, który jest niezbędny do prowadzenia dalszej działalności. W sytuacji, kiedy kilkaset lub kilka tysięcy złotych może przyczynić się do odnowienia możliwości prowadzenia biznesu, ponieważ jest to kwota niezbędna np. na zakup nowego ekspresu do kawiarni lub uregulowanie należności za kosmetyki zamówione do salonu SPA, pożyczka przez Internet jest dobrą opcją na refinansowanie wydatków związanych z prowadzeniem firmy. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy poza chwilowymi problemami finansowymi przedsiębiorca osiąga względnie regularne dochody, a zastrzyk gotówki jest potrzebny na zaspokojenie potrzeb spowodowanych chwilowym brakiem płynności.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *