Jak oszczędzić na kursie franka – poradnik dla kredytobiorców

Jak oszczędzić na kursie franka – poradnik dla kredytobiorców

Dobra wiadomość dla osób posiadających kredyty we frankach szwajcarskich – w obniżeniu miesięcznego zobowiązania pomagają kantory internetowe, które oferują najniższy na rynku spread, komfortowe warunki oraz dostępność przez 24 godziny na dobę. Jak z nich skorzystać i czy to się naprawdę opłaca?

Ile możemy zaoszczędzić?

Kantory internetowe nie są nowością na polskim rynku, bowiem istnieją już od kilku lat, jednak ostatnio przeżywają swoje 5 minut. Z ich usług korzystają tysiące Frankowiczów, którzy szukają oszczędności i chcą zminimalizować miesięczne raty. W serwisie takim jak np. Kantor internetowy Fritz Exchange można średnio zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt groszy na transakcji, a w przypadku większych sum – negocjować warunki z doradcą ds. rynków walutowych. Nic więc dziwnego, że osoby posiadające zobowiązania np. we frankach szwajcarskich często korzystają z usług e-kantorów. Wystarczy tylko sprawdzić kalkulator oszczędności – w drugiej połowie lutego 2016 r. na kupnie 500 franków można było zaoszczędzić nawet 101,38 zł. Decydując się na zakup waluty w tradycyjnym kantorze musielibyśmy zapłacić 2128,98 zł, kupując w banku – 2078,17 zł. Internetowy kantor Fritz Exchange oferuje najniższą kwotę – 2027,60 zł.

kantor

Skąd tak niski spread?

Analizy rynku wymiany walut w Polsce wskazują na to, że kantory internetowe oferują klientom najbardziej atrakcyjne warunki – w II połowie 2016 r. spread w bankach wynosił średnio nawet 4,16%, zaś w e-kantorach – jedynie 0,57%. Serwisy oferujące wymianę waluty online mogą pozwolić sobie na niższą marżę – nie posiadają stacjonarnych oddziałów, które w przypadku banków generują olbrzymie koszty przerzucane często na klientów. Kantory internetowe działają 24 godziny na dobę, pozwalają na błyskawiczne dokonanie transakcji. Przykładowo kantor Fritz Exchange 90% transakcji realizuje w ciągu 15 minut.

Co z bezpieczeństwem transakcji?

Kantory internetowe są popularne również ze względu na możliwość wymiany walut bez wychodzenia z domu. Nie trzeba więc udawać się do stacjonarnego oddziału kantoru lub banku, stać w kolejkach i narażać się na niepotrzebny stres. Wystarczy zarejestrować się w serwisie – obsługa jest bardzo intuicyjna. Kantor Fritz Exchange jest doskonale zabezpieczony przez zagrożeniami, jakie mogą pojawić się przy wykonywaniu transakcji bezgotówkowych w Internecie. Nad bezpieczeństwem klientów i ich danych czuwają m.in. połączenia szyfrowane za pomocą certyfikatu SSL, a także konieczność rejestracji w serwisie.

Optymalizacja kosztów w firmie

Fritz Exchange jako jeden z liderów rynku wymiany walut online, oferuje swoje usługi nie tylko klientom indywidualnym, ale również biznesowym. Zobowiązania zaciągane w obcych walutach często spędzają sen z powiek przedsiębiorcom, którzy zastanawiają się nad możliwościami optymalizacji firmowych kosztów. Fritz Exchange zatrudnia m.in. traderów walutowych, którzy przygotowują analizy do mediów branżowych, a także doradców ds. rynków finansowych, którzy negocjują z klientami wysokość spreadu i pomagają podjąć właściwą decyzję. Firma istnieje na rynku od 5 lat, jednak stoi za nią doświadczenie marki Fritz Group, będącej twórcą innowacyjnego kantoru automatycznego.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *