Kiedy warto pomyśleć nad pożyczką na raty dla firmy?

Kiedy warto pomyśleć nad pożyczką na raty dla firmy?

Wiele polskich firm boryka się z problemem tymczasowej utraty płynności finansowej, najczęściej spowodowanej nieuczciwością kontrahentów, którzy nie regulują należności finansowych w terminie. W jaki sposób firma może poradzić sobie z tym problemem?

Co sprawia, że firma traci płynność finansową?

Utrata płynności finansowej to stan, w którym firma traci bieżące środki niezbędne do dalszego prowadzenia działalności. Mimo iż ze stanu księgowego wynika, że przedsiębiorstwo nie znajduje się w złej kondycji finansowej, firma może dysponować środkami finansowymi potrzebnymi na bieżące działania, takie jak zakup surowców, zapłacenie podwykonawcom lub wypłatę wynagrodzeń. W polskich realiach małych i średnich firm taka sytuacja bardzo często nie jest wynikiem złego zarządzania działalnością, ale braku uczciwości klientów i kontrahentów. Obecnie wielu klientów, zwłaszcza w sektorze B2B, zwleka z regulowaniem płatności za faktury przez okres nawet do kilku miesięcy, stawiając firmę realizującą zlecenie lub sprzedającą produkty w bardzo trudnej sytuacji. Właściciel firmy, która nie otrzymuje płatności za wykonaną pracę lub sprzedany towar w terminie, znajduje się w bardzo niebezpiecznej sytuacji, która może prowadzić nawet do bankructwa i konieczności zamknięcia przedsiębiorstwa.

pożyczka

Sposoby na utratę płynności finansowej

Czasowa utrata płynności finansowej to sytuacja, z którą można sobie poradzić na różne sposoby. Jednym ze sposobów na uzyskanie doraźnych środków, które pomogą przetrwać trudny okres w firmie, jest kredyt udzielany przez bank. Często jednak okazuje się, że banki najchętniej udzielają pomocy nie firmom, które znajdują się w trudnej sytuacji i realnie potrzebują wsparcia, ale przedsiębiorstwom, które znajdują się aktualnie w dobrej kondycji, ponieważ w oczach dużych instytucji finansowych są one bardziej wiarygodne i dają większe prawdopodobieństwo spłaty zadłużenia w terminie. Inną metodą, do której często uciekają się właściciele małych i średnich firm, jest pożyczka zaciągnięta u członków najbliższej rodziny. Mimo iż zazwyczaj jest to pożyczka nieoprocentowana, nie zawsze jest ona dobrym rozwiązaniem. Stare przysłowie mówi, że „z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu”, i w przypadku pożyczek sytuacja ma się podobnie. Często udzielenie pomocy finansowej przez rodzinę wiąże się z koniecznością wysłuchania wielu rad dotyczących wizji pożyczkodawcy na temat tego, jak należy prowadzić działalność, aby uniknąć dalszych problemów, co może być bardzo krępujące dla właściciela firmy zaciągającego zobowiązanie.

Pożyczka na raty: sposób na poprawienie płynności finansowej

Firmy, które przeżywają czasowe problemy z płynnością finansową, mogą sięgnąć po jeszcze jeden, korzystny sposób na zdobycie środków finansowych. Jest nim pożyczka ratalna Monedo Now dla firmy, dostępna także dla przedsiębiorstw w trudnej sytuacji finansowej. Pozabankowa pożyczka w Monedo Now to sposób na szybkie uruchomienie dodatkowych środków finansowych w kwocie od 3050 zł do 10000 zł w momencie, kiedy są one najbardziej potrzebne do podtrzymania działalności firmy na dotychczasowym poziomie. Spłata pożyczki może zostać rozłożona do spłaty na okres nawet do 3 lat, a dzięki wypełnieniu formularza na stronie internetowej każdy może szybko i prosto dowiedzieć się, jaki będzie całkowity koszt zaciągnięcia pożyczki i jaką dokładnie kwotę będzie musiał zwrócić.

Pożyczka pozabankowa dla firm w MonedoNow to uczciwy i przejrzysty dla obu stron transakcji sposób nawiązania współpracy, a dla wielu firm najlepsza opcja na odzyskanie płynności finansowej.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *