Pożyczka bez BIK alternatywą dla kredytów bankowych

Pożyczka bez BIK alternatywą dla kredytów bankowych

Kredyty i pożyczki udzielane przez banki zazwyczaj wiążą się z koniecznością przedstawienia bardzo wielu różnego rodzaju dokumentów i zaświadczeń. Dodatkowo banki wymagają, aby przyszli kredytobiorcy spełniali szereg niekiedy bardzo wygórowanych warunków kwalifikujących ich wniosek do pozytywnego rozpatrzenia. Wielość komplikacji potęguje jeszcze konieczność posiadania odpowiedniej historii kredytowej. Banki współpracują z Biurem Informacji Kredytowej, które każdorazowo wydaje opinię na temat kredytobiorców. Niestety zła historia kredytowa może przekreślać nasze szanse na kredyt. W takich właśnie sytuacjach przydatna okazuje się pożyczka bez BIK.

Pożyczka bez BIK alternatywą dla kredytów bankowychPożyczki bez BIK to produkty finansowe oferowane przez bardzo wiele instytucji pozabankowych trudniących się przyznawaniem zobowiązań swoim Klientom. Pożyczki tego typu dostępne są właściwie dla każdego z nas. Starać się o nie mogą również osoby, które dostały negatywną odpowiedź od banku. Pieniądze można otrzymać w krótkim czasie od złożenia wniosku. Najważniejsze jednak, że w procesie rozpatrywania naszego wniosku nie są brane pod uwagę informacje na temat naszych dotychczasowych zobowiązań finansowych zawarte w Biurze Informacji Kredytowej (stąd nazwa pożyczki). Korzystają z tej możliwości przede wszystkim osoby zadłużone, które potrzebują niezbędnych pieniędzy np. na spłatę dotychczasowych długów. O tego typu zobowiązania mogą się starać również osoby, które w przeszłości miały pewne problemy ze spłatą długów. Również takie sytuacje mogą ich dyskwalifikować w przypadku ubiegania się o produkty finansowe bankowe, jednocześnie nie mają żadnego znaczenia dla instytucji pozabankowych, które oferują pożyczki bez BIK.

Trzeba jednak pamiętać, że zazwyczaj tego typu zobowiązania finansowe wiążą się z nieco wyższym oprocentowaniem niż w przypadku ofert bankowych. Jednocześnie każdorazowa pożyczka bez BIK gwarantuje nam stosunkowo niewielkie sumy pieniędzy wystarczające średnio na opłatę zaległych rachunków, zakupy przedświąteczne, czy spłatę rat kredytu. Jak się zatem okazuje, pożyczka bez BIK w pewnych sytuacjach może być przydatna, jednakże jeśli mamy możliwość zorganizowania niezbędnej gotówki w inny sposób, powinniśmy z niej skorzystać.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *