Pożyczki społeczne – Finansowo.pl

Kolejną firmą, która umożliwia pożyczenia pieniędzy pomiędzy osobami fizycznymi bez pośrednictwa banków jest finansowo.pl. Właścicielem tego portalu jest spółka Priva.pl, która urzęduje w Warszawie. Podobnie jak w poprzednim przypadku, aby uzyskać możliwość pożyczania wybranej sumy pieniędzy należy się zalogować na stronie internetowej finansowo.pl i uzupełnić swoje dane użytkownika. Proces udostępniania gotówki odbywa się na zasadzie aukcji, pożyczkodawca składa ofertę pieniężną w odpowiedzi na aukcję pożyczkobiorcy. Aby móc uzyskać przelew gotówki na podane konto, pobierana jest od klienta opłata w wysokości 10 zł na weryfikacje numeru rachunku bankowego.

Użytkownicy, którzy po raz pierwszy zarejestrowali się na stronie finansowo.pl mają ograniczony limit wielkości pożyczek, a taki użytkownik ma „dopiętą” zieloną koniczynkę (podobnie jak zwyczajowy „zielony listek” początkujących kierowców). Opłaty, które wnosi pożyczkobiorca to 3% kwoty pożyczki. Jest to bardzo opłacalna transakcja z uwagi na korzystne oprocentowanie oraz możliwość pożyczania określonej sumy pieniędzy od kilku pożyczkodawców. Gdy dług nie zostanie spłacony w terminie, sprawa rozstrzygana jest na drodze windykacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>