Czy warto założyć konto oszczędnościowe? Sprawdzamy!

Czy warto założyć konto oszczędnościowe? Sprawdzamy!

Chcesz zacząć odkładać środki z myślą o przyszłości? Konto oszczędnościowe to najprostszy i najszybszy sposób na to, by oszczędzać. Poznaj najważniejsze zalety takiego rozwiązania i przekonaj się, że to dobra opcja.

Rachunek oszczędnościowy to produkt bankowy, z którego korzysta ponad 30% Polaków. Tak duża popularność wcale nie wynika z możliwości wypracowania dużych zysków. Tego typu konto przynosi dużo innych korzyści.

Możliwość zarabiania już od 1 złotówki

Czy wiesz, że konto oszczędnościowe pozwala zarabiać już od 1 złotówki? Nie ma znaczenia to, jak duży kapitał udało Ci się do tej pory zgromadzić – odsetki liczone są od aktualnej kwoty na rachunku. W przeciwieństwie do lokaty, czy innych instrumentów finansowych, możesz pomnażać swoje zyski nawet przy niewielkich środkach.

monety układany w stosy

Bezpieczeństwo kapitału

Oszczędzając na rachunku, niczym nie ryzykujesz. Twoje środki są w pełni bezpieczne – nawet wtedy, gdy bank ogłosi upadłość. Ochronę kapitału zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który ma obowiązek wypłacić zgromadzony na rachunku depozyt  – do kwoty 100 tys. euro.

Gwarancja wypłaty zysków

Zgodnie z ideą konta oszczędnościowego, zawsze otrzymujesz zyski – nie ma znaczenia, ile środków masz na rachunku oraz czy wypłacasz pieniądze. W przeciwieństwie do lokaty, nie tracisz wypracowanych odsetek – są one naliczane zawsze, proporcjonalnie do aktualnej wysokości zgromadzonych środków i w zależności od aktualnego oprocentowania. Przykładowo, Konto Oszczędnościowe w Getin Banku pozwala oszczędzać nawet na 3,5% w skali roku przez okres 12 miesięcy.

Swobodny dostęp do pieniędzy

Konto oszczędnościowe w żaden sposób nie ogranicza Cię w kwestii korzystania ze zgromadzonych środków. Masz do nich stały dostęp – możesz je wypłacać, kiedy tylko zechcesz.

Pamiętaj jednak, że bank może pobierać prowizję za częste wypłaty pieniędzy z rachunku oszczędnościowego. Zwykle tylko pierwszy przelew jest darmowy, dlatego nie nadużywaj możliwości wypłaty środków.

Brak opłat za prowadzenie konta

Atutem rachunku oszczędnościowego jest brak opłat za jego prowadzenie. Dzięki temu możesz liczyć na czysty zysk, pod warunkiem, że nie wypłacasz pieniędzy zbyt często.

Jeżeli chcesz zacząć oszczędzać, stale oprocentowany rachunek to rozwiązanie dedykowane właśnie Tobie. W ten sposób bezpiecznie pomnożysz zyski, korzystając z metody małych kroków. Nim się obejrzysz, uzbierasz większą kwotę i wypracujesz dobre nawyki związane z oszczędzaniem.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *