Czy osoby zadłużone mogą otrzymać pożyczkę?

Czy osoby zadłużone mogą otrzymać pożyczkę?

Zastanówmy się ile Polaków jest zadłużonych? Milion, dwa, a może więcej? Posiadanie kredytu w banku, regulowanie pożyczki na raty czy innego zobowiązania finansowego czyni z nas dłużników wobec instytucji, która udostępniła nam pieniądze. Należy zatem zwrócić określoną kwotę wierzycielowi innymi słowy dłużnik zaś winien wywiązać z umowy kredytowej. Gdy tak się dzieje, nic nie stoi na przeszkodzie by ubiegać się o pożyczkę, zarówno w banku jak i innej instytucji finansowej. Oczywiście warunkiem niezbędnym do spełnienie jest odpowiednia zdolność kredytowa pozwalająca na zwrot danej należności zgodnie z harmonogramem.

Jeśli natomiast konsument nie spłaci na czas zobowiązania finansowego pojawiają się pewne problemy, które mogą pociągnąć za sobą daleko idące konsekwencje. Po pierwsze, wezwanie do zapłaty, co częsty w przypadku opóźnień w zwrocie rat kredytu lub pożyczki. W przypadku braku spłaty określonej kwoty wraz z karnymi odsetkami, instytucja świadcząca usługi finansowe może zgłosić ten fakt do Biura Informacji Gospodarczej i Kredytowej. To tylko zalążek tego, co może spotkać nierzetelnego dłużnika. Najgorszym scenariuszem będzie postępowanie egzekucyjne i zajęcie komornicze. Wówczas szansa na kredyt jest minimalna.

Czy osoby zadłużone mogą otrzymać pożyczkę?

Mężczyzna poprawia okularyNic nie stoi na przeszkodzie by ubiegać się o pożyczkę, gdy posiadamy do spłacenia zobowiązanie finansowe. Jednak pieniądze otrzymamy jedynie wtedy, gdy swój nie mamy opóźnień w zwrocie rat wynikających z zadłużenia. Jeśli tylko pozwala na to nasza zdolność kredytowa banki nie odmówią nam pożyczki. W przypadku, gdy nasza możliwość do spłaty zobowiązania jest według doradcy kredytowego zbyt niska, możemy skorzystać z usług instytucji sektora pozabankowego. Firmy pożyczkowe weryfikują, czy dany konsument nie zalega ze zwrotem należności u tego samego pożyczkodawcy. Jeśli posiada tzw. czyste konto ma szanse na uzyskanie potrzebnej gotówki.

Kredyt dla zadłużonych z komornikiem

Gdy znajdujemy się w trudnej sytuacji materialnej, a naszą zdolność kredytową osłabia to, iż komornik zajmuje część pensji, znalezienie pożyczki będzie bardzo wymagające. Większość instytucji finansowych bowiem nie akceptuje wniosków osób wobec których toczy się postępowanie egzekucyjne. Niektóre firmy prywatne oferują kredyty dla zadłużonych z komornikiem, ale zwykle są to zobowiązania finansowe z zabezpieczaniem lub kredyty pod zastaw.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *