Pożyczka online bez BIK, sprawdzania w KRD, czy znajdziemy taką pożyczkę?

Pożyczka online bez BIK, sprawdzania w KRD, czy znajdziemy taką pożyczkę?

W przeszłości miałeś problemy ze spłacaniem kredytów, pożyczek? Informacja o tym pewnie już dawno trafiła do baz dłużników, zmniejszając twoją zdolność kredytową lub sprawiając, że banki i firmy pożyczkowe odmawiają przyznania ci kolejnych zobowiązań. A czy możliwe jest znalezienie pożyczki online bez BIK? Sprawdzamy.

Pożyczka online bez BIK, KRD – czy możliwa?

Pożyczka online oferowana jest głównie przez firmy pozabankowe, które czasami, w przypadku niektórych produktów, deklarują, że nie sprawdzają swoich klientów w bazach BIK i KRD. Co to dla ciebie oznacza? Że możesz otrzymać pożyczkę dla zadłużonych, bez obawy, że negatywna historia kredytowa będzie przyczyną kolejnego, odrzuconego wniosku.

Musisz natomiast zdawać sobie sprawę z tego, że kredyt bez BIK czy KRD nie będzie możliwy, ponieważ banki, a tylko one mogą udzielać tego rodzaju zobowiązania, zawsze dokładnie weryfikują klientów.

A teraz zobacz, co musisz wiedzieć o pożyczkach online bez BIK, zanim zdecydujesz się na ich zaciągnięcie.

Co musisz wiedzieć o ofertach pożyczek bez BIK?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że czasami hasło pożyczka bez BIK i KRD to tylko chwyt marketingowy. Jak to? Co prawda firma pożyczkowa deklaruje, że nie będzie sprawdzać tych dwóch baz dłużników, nie gwarantuje to jednak, że twoja sytuacja nie zostanie przeanalizowana w innych bazach, jak BIG InfoMonitor. Może więc okazać się, że wniosek i tak zostanie odrzucony.

Nie oznacza to jednak, że pożyczka dla zadłużonych nie jest możliwa do uzyskania. Najczęściej jednak nie będzie dostępna w przypadku wysokich kwot. Firmy pozabankowe pożyczają maksymalnie do kilku tysięcy osobom ze złą historią kredytową. To pewna forma minimalizacji strat w przypadku niewypłacalności klientów.

Natomiast drugim sposobem na rekompensatę ryzyka, jest podniesienie kosztów takiego produktu. Pożyczka online bez BIK najczęściej jest droższa od tych, w przypadku których historia kredytowa ma znaczenia. Widoczne jest to nie tylko w oprocentowaniu, ale też w prowizji.

Czy taka pożyczka jest opłacalna? Nie, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że czasami możesz nie mieć innego wyjścia. Przestrzegamy jednak przed zaciąganiem kolejnych zobowiązań, jeśli wiesz, że trudno będzie ci je spłacić lub będziesz musiał starać się o kolejną pożyczkę, by uregulować poprzednią. To najprostsza droga do tego, aby wpaść w spiralę długów.

Jak potrzymać pożyczkę online bez formalności?

Jesteś zdecydowany na pożyczkę bez BIK? W takim razie mamy jeszcze kilka wskazówek, jak ją uzyskać. Takie produkty nie wymagają wielu formalności, zaświadczeń o dochodach, czy wyciągu z konta bankowego. Wystarczy, że wypełnisz wniosek online, a także potwierdzisz swoją tożsamość. Jak?

Jeśli korzystałeś już z usług wybranej firmy pozabankowej i masz założone konto internetowe w niej, to każdorazowa weryfikacja nie jest konieczne. W innym wypadku zwykle potwierdza się dane na dwa sposoby. Może to być poprzez wykonanie przelewu na symboliczną kwotę (1 zł) w celu sprawdzenia zgodności danych. Drugą opcją jest wysłanie umowy firmą kurierską i podpisanie jej przy kurierze, który jednocześnie sprawdza twój dowód osobisty. Możesz też złożyć wniosek online, ale sfinalizować transakcję w oddziale firmy.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *