Pożyczki dla bezrobotnych przez Internet – cechy, oferty i najistotniejsze informacje

Pożyczki dla bezrobotnych przez Internet – cechy, oferty i najistotniejsze informacje

Wydawałoby się, że usługi finansowe takie jak pożyczki i kredyty zarezerwowane są jedynie dla ludzi pracujących. Bezrobotni jednak także mogą wnioskować o pożyczkę w wielu firmach pozabankowych, w których zasady pożyczkowania znaczną różnią się od tych bankowych.

Cechy pożyczki dla bezrobotnych przez Internet

Ponieważ pożyczkobiorca bezrobotny bez stałego dochodu nie byłby w stanie spłacić pożyczki o większej wartości, zazwyczaj pożyczki takie przyznaje się na niewielkie kwoty:

  • od 300 do 2000 zł

Bezrobotny pożyczkobiorca może jednak pobrać pożyczkę o większej wartości w przypadku kiedy jest to jedna z kolejnych jego pożyczek w danej firmie pozabankowej – taką politykę prowadzi bowiem większość parabanków. Spłata jednej pożyczki w wyznaczonym terminie jest gwarancją dla firmy, że pożyczkobiorca jest wypłacalny i rzetelnie wywiązuje się z umowy.

piękna kobieta
Większość firm pozabankowych nie sprawdza również swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej oraz w InfoMonitorze, co zwiększa szansę bezrobotnych na uzyskanie pożyczki o wybranych przez nich parametrach, często taka usługa nosi nazwę chwilówka bez sprawdzania baz dłużników i jest to dla bezrobotnych dokładna informacja że mogą starać się o takie zobowiązanie.

Dlaczego banki nie udzielają pożyczek dla bezrobotnych przez Internet?

Banki zabezpieczają się nie udzielając pożyczek dla bezrobotnych ze względu na możliwość niewypłacalności osoby bez stałego dochodu. Pożyczkę i kredyt w banku można uzyskać tylko posiadając uregulowaną historię w BIK oraz pozytywną historię kredytową.
Dodatkowo, chociaż większość banków ma rozwiniętą infrastrukturę rozwijając typowe oddziały internetowe to wiele z nich nie umożliwia szybkiego pożyczkowania przez Internet. Większość z banków pozwoli jednak jedynie na wnioskowanie o pożyczkę przez Internet, niestety wymagany jest kontakt indywidualny z klientem w celu podpisania umowy pożyczki.

spacerująca para

Na co należy zwrócić uwagę w przypadku pożyczek dla bezrobotnych?

Ponieważ dla instytucji finansowych udzielanie pożyczek dla osób bez dochodu jest bardzo ryzykowne to należy bardzo uważnie czytać umowy pożyczek i wewnętrzne regulaminy firm. Niezwykle ważne jest, aby wybrać ofertę jak najbardziej korzystną i nieobarczoną niezwykle wysoką kwotą spłaty. Szczególnie trzeba uważać na:

  • Wysokość oprocentowania preferowanej pożyczki
  • Wysokość RRSO preferowanej pożyczki
  • Okres spłaty pożyczki
  • Sposób spłaty pożyczki
  • Sposób spłaty rat pożyczki (np. czy jesteśmy w stanie spłacić pierwszą ratę już w tydzień po udzieleniu nam pożyczki)
  • Sprawdzenie firmy pozabankowej – podawanie swoich danych osobowych jedynie sprawdzonym instytucjom
  • Wysokość prowizji pobieranej przez firmę

Zapraszamy Państwa do dyskusji na temat pożyczek przez Internet dla osób bezrobotnych. Czy ktoś z Państwa uzyskał taką pożyczkę? Jeśli tak, to w jakiej firmie i na jakich zasadach?

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *