Czy klimatyzacja w pomieszczeniu może być groźna dla naszego zdrowia?

Pracodawcy, którzy chcą poprawić komfort pracy, często uciekają się do najbardziej sprawdzonych metod. Jedną z nich jest instalacja klimatyzacji w miejscu pracy. Pracownicy chwalą sobie takie rozwiązanie, ponieważ zmęczeni upałem w czasie lata mogą w spokoju pracować i skupić się na swoich obowiązkach. Jednak sam montaż klimatyzacji nie zwalnia pracodawcy z obowiązku jej kontroli a właściwie kontroli jej czystości. Brak tego typu działań zamiast stworzyć komfortowe środowisko pracy może spowodować choroby u pracowników.

Klimatyzacja latem tak, ale z zachowaniem środków ostrożności

Przyjemność oddychania w klimatyzowanym pomieszczeniu chwali sobie wielu pracowników. Jednocześnie nie zdają oni sobie sprawy z tego, że brak czyszczenia przewodów klimatyzacyjnych jest przyczyną pogorszenia samopoczucia. Klimatyzacja wprawdzie wtłacza chłodne i przyjemne powietrze, może one jednak być przesycone różnymi pyłami i kurzem a także chorobotwórczymi mikroorganizmami. Do obowiązków pracodawcy należy kontrola klimatyzacji pod kątem jej czystości oraz zmian jakości powietrza. Ponadto nawiewu nie należy umieszczać w miejscu skąd powietrze będzie kierowane bezpośrednio na pracowników. Ciągły napływ zimnego powietrza skutkuje niestety zapaleniami stawów mięśni bądź uszu.

Czy klimatyzacja w pomieszczeniu może być groźna dla naszego zdrowia?

Jak dbać o klimatyzację – czyszczenie wentylacji przez profesjonalna firmę

Na rynku istnieje wielu przedsiębiorców, którzy zajmują się czyszczeniem wentylacji i kurtyn powietrznych czyli klimatyzacji. Opowiadają o nich za usuwanie wszelkiego nagromadzonego pyłu , kurzu oraz innych nieczystości, a także kontrolę jakości powietrza. Warto jednak mieć na uwadze to, że wszelkie zabiegi dążące do czyszczenia kanałów wentylacyjnych muszą być przeprowadzone w sposób bezpieczny dla personelu. Czyszczenie wentylacji odbywa się za pomocą takich urządzeń jak myjki wysokociśnieniowe, sprężone powietrze lub szczotki obrotowe. Natomiast dezynfekcja powierzchni musi opierać się na środkach chemicznych mających akceptację zakładu higieny pracy. Najwyższej jakości usługi w tym zakresie oferuje firma Twister 24. Spadasz się z zespołów doświadczonych i profesjonalnych pracowników, którzy z wielką dokładnością oczyszczają wentylacje i klimatyzacji. By zapoznać się z ofertą firmy warto skierować się na witrynę internetową https://twister24.pl.

Czy posiadanie klimatyzacji jest zaletą czy wadą?

Właściwie zainstalowana klimatyzacja, której stan jest na bieżąco kontrolowany z pewnością przynosi wiele zalet. Jednak pracodawca musi być świadomy tego, że że nie może oszczędzać na zdrowiu swoich pracowników. Dlatego jeśli decyduje się na zamontowanie kurtyn powietrznych, musi to zrobić w odpowiednim miejscu. Należy je także poddawać kontroli w wyznaczonych odstępach czasu.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *