Dlaczego Polacy tak mało oszczędzają?

Kondycja oszczędności Polaków „nie jest najwyższa” podpowiada najnowszy raport OECD!

Ile zarabiasz? 1500 złotych, 2000 złotych czy 3000 złotych? „Wysokość” Twoich oszczędności to „odpowiednio” 4500 PLN, 6000 PLN i 9000 PLN! „Trafiliśmy”? 3 – krotność comiesięcznego wynagrodzenia to kwota oszczędności 97% Polaków! Tylko co 30 Polak „odłożył więcej niż 12 pensji”!

Oszczędzamy mniej czy więcej od mieszkańców innych krajów europejskich? Owszem. Oszczędności Polaków „są niższe” niż ich „europejskich kolegów”!

Polacy nie mają „zaoszczędzonej gotówki” na : remont mieszkania, kupno całkiem nowego sprzętu RTV i AGD, wakacje i samochód, ale mogę? Ale mogę złożyć wniosek o e – gotówkę VIVUS.PL. „Ile zapłacą”? Jeśli pożyczymy 1000 złotych np. na wakacje w Chorwacji, a pieniądze oddamy cztery tygodnie później, to zapłacimy 144 złote (Twoja pożyczka online „od” VIVUS.PL oprocentowana jest na 14,4%!).

„Wolnej gotówki” nie mamy „tuż przed” sezonem urlopowym (Twój urlop w tym roku odbędzie się w lipcu czy we wrześniu? Wakacje we wrześniu „mogą być” tańsze!), „kilka dni” przed Świętami i „całkiem na początku” nowego roku szkolnego! Pożyczka na początek roku szkolnego VIA SMS? „Ile kosztuje”? Pierwsza pożyczka „u” VIA SMS kosztuje zero złotych! „Gdy nie jest wyższa niż” 500 złotych!

Kiedy Polacy zaczęli oszczędzać? W czerwcu 2012 roku „udało się Nam odłożyć” 4 miliardy złotych! „Kwota” Naszych oszczędności to „razem” 482 miliardy złotych!

Dlaczego oszczędzamy „na nowo”? „Mniej konsumujemy” oraz „boimy się efektów kryzysu gospodarczego”! Gdzie „składamy swoje oszczędności”? W banku! „Twój wybór to” konto oszczędnościowe i lokata! Boisz się, że…? „Utracisz” stałe źródło dochodu! „Dziś” zarabiasz „mniej czy więcej” niż kilka miesięcy wcześniej? Odłóż pieniądze na czarną godzinę! Jak? Co miesiąc na „zapowiadany kryzys w Twoim portfelu przeznacz”” 300 złotych! Po roku „uda Ci się zgromadzić” już 2445 złotych i 6 groszy, a po 5 latach aż 13 276 złotych oraz 60 groszy.

 

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *