Zakra.pl – opinie czy zmienią Twój stosunek...?

„Niesamowicie miłe wrażenie wywarł na mnie serwis Zakra.pl! Otrzymałam od nich już 4 pożyczki! Na dwie pierwsze pożyczki oczekiwałam dość długo, ale dwie kolejne dotarły na moje konto już po 24 godzinach! Pamiętajcie o tym, aby wszystkie pożyczone pieniądze oddać w terminie, każdemu inwestorowi. W ten sposób zdobędziecie ich zaufania i z następną pożyczką nie będzie najmniejszych problemów! Gorąco Polecam!”

„Zakra.pl to jedno wielkie oszustwo! Nie rejestrujcie się na tym portalu”!

„To portal tylko dla wyjątkowo cierpliwych osób! Dopiero po 3 tygodniach otrzymałem od nich e – list z weryfikacjami! Okazało się, że Zakra.pl wymaga nawet weryfikacji pracodawcy! To zdecydowanie za dużo! Wszyscy użytkownicy portalu będą wiedzieli, gdzie pracujecie! Pieniądze pożyczę jednak u rodziny! Serwis jest niepoważny!”!

„Zakra.pl pożycza pieniądze tylko na najwyższy procent! Najlepszy wybór to Kokos.pl! Pożyczkę w Zakra.pl musimy oddać bardzo szybko! Termin spłaty pożyczki na pewno nie zostanie przedłużony…! Gotówkę w Zakra.pl zbiera się bardzo szybko, ale…nie jestem zadowolony z oprocentowania”!

„Niestety, ale kontakt z pożyczkobiorcami Zakra.pl jest bardzo utrudniony! Nie odpowiadają oni na żadne pytania! Tylko kilku z nich zdecydowało się na dłuższą rozmowę…W jaki sposób mam nabrać do nich zaufania? Tak po prostu? Nie są chętni nawet podać adresu swojego zamieszkania, a przecież to bardzo ważne! Zarabianie pieniędzy poprzez ten portal chyba nie jest możliwe! Portal nie spełnił moich oczekiwań”!

„Zarekomenduje portal Zakra.pl! Nie zmienię jednak zdania, że najlepiej pożyczać pieniądze w banku! Wcześniej trzeba jednak wyjść z długów! Jak wyjść z długów? Przeczytajcie gotowy zestaw porad na tym portalu”!

„Dlaczego serwis Zakra.pl nie zwraca karnych odsetek za…? Za zwłokę w spłacie pożyczki! Pożyczkobiorca spóźnia się ze spłatą a My inwestorzy…tracimy! Np. w Kokos.pl otrzymujemy ratę pożyczki i odsetki karne, w jednym przelewie! To uczciwe wobec pożyczkodawców!”

„Zakra.pl informuje o wysokości odsetek karnych! Informacje te są widoczne zarówno dla pożyczkodawców, jak i pożyczkodawców. Jednak nie są one księgowane na subkoncie inwestorów”!

„Osobiście skontaktowałem się z portalem Zakra.pl w sprawie karnych odsetek! Czego się dowiedziałem…? Tego, że odsetki są dopisywane do konta! Oni sami nie wiedzą, czy zostały już zapłacone przez spóźnionego pożyczkobiorcę, czy nie! Musi to sprawdzić księgowość! Powiedziałem im, że ich nie otrzymałem, więc chyba sytuacja jest jasna! Milczą od kilku dni! Wątpię aby kiedykolwiek te pieniądze zostały wpłacone na moje konto…a wystarczy zlecić przelew kilka dni przed terminem płatności raty”!

„Kiedy Zakra.pl powie kilka słów od siebie o odsetkach karnych? Czekamy i czekamy! Zainwestowałem w tą pożyczkę, dlaczego więc nie miałbym jej otrzymać? Mam takie same prawa, jak Zakra.pl i wszyscy inni inwestorzy! Obawiam się, że pieniądze trafią tylko na konto twórców portalu! A może moje obawy są przesadzone…i powinienem uzbroić się w większą cierpliwość”?

„Nie rozumiem, czemu Zakra.pl nie publikuje na swojej oficjalnej stronie żadnych statystyk, żadnych zestawień…? Nie wiemy, ilu użytkowników ma serwis? Nie wiemy, ile lat mają inwestorzy? Nie wiemy, ile pieniędzy pożyczył już portal? Nie wiemy, czy pożyczkodawcami częściej zostają kobiety czy mężczyźni? Na pewno nie tylko mnie interesują te dane! Podniosły by one wartość serwisu”!

„Serwis Zakra.pl jest bardzo interesujący! Mówię to z punktu widzenia, najpierw pożyczkobiorcy, a potem inwestora! Na pewno stanowią oni realne zagrożenie dla Kokos.pl!”

„Po co trzeba weryfikować swoje konto w Zakra.pl? Nie mogę go po prostu założyć i otrzymać pożyczki? Czytałem, że weryfikacja może potrwać nawet miesiąc!”!

„Pierwsze pieniądze w Zakra.pl zainwestuje dopiero za rok! Najpierw muszę spłacić swoje wszystkie pożyczki! Serwis bardzo przypadł mi do gustu! Jest bardzo nowoczesny, ale brakuje mi bardziej bezpośredniego kontaktu z jego użytkownikami. Dlaczego Zakra.pl nie opublikuje jakiegoś sondażu i nie zapyta o zdanie…np. na temat okresu oczekiwaniu na wypłatę pożyczki”?

„Bądźcie ostrożni przy zakładaniu konta na Zakra.pl! Serwis polecam wszystkim wspierającym…ideę social lending! Nie śpieszcie się z podawaniem informacji o sobie, bo trudno będzie je Wam potem zmienić”!

„Zauważyłem, że więcej udzielonych przeze mnie pożyczek zostało spłaconych w Zakra.pl niż Kokos.pl. Pożyczkobiorcy w Zakra.pl są bardziej rzetelni! Serwis Zakra.pl oferuje najtańsze pożyczki społecznościowe, ale też…najkrótsze! Chociaż do społeczności Zakra.pl często dołączają użytkownicy negatywnie ocenieni w innych portalach social lending, tutaj płacą raty terminowo”!

„Portal Zakra.pl na pewno szybko nie zdobędzie popularności! Nowi użytkownicy będą rejestrować się bardzo niechętnie! Inne serwisy są bardziej bezpieczne!I bardziej znane!”

„Pożyczki w serwisie Zakra.pl są znacznie lepsze…niż pożyczki w bankach”!

„To niezawodny serwis! W Zakra.pl pożyczyłem pieniądze, spłaciłam na czas, a teraz polecam innym”!

„Ile pieniędzy zarobimy inwestując na portalu Zakra.pl? 20% w skali miesiąca, to prawda? Opinie Internautów nie są jednoznaczne!”

„Jeśli pożyczki społecznościowe to tylko w Zakra.pl! Ta społeczność jest bezkonkurencyjna”!

„Tylko w kilku słowach opiszę działalność portalu Zakra.pl! Nietrafiony projekt! Właściciele serwisu oczekują zbyt dużych zysków!”

„Otrzymałem od Zakra.pl e – mail rejestracyjny, z błędnym kodem aktywacyjnym! Pełen nieprofesjonalizm”!

„Pieniądze w Zakra.pl możemy pożyczyć dopiero wówczas, gdy…przejdziemy przez wszystkie etapy obowiązkowej rejestracji”!

„Weryfikacja w Zakra.pl kosztuje aż 25 złotych”!

„Zakra.pl upadnie za kilka tygodni. Opłaty za wstęp do społeczności są zbyt wysokie”!

„Twórcy Zakra.pl to skąpcy…chcą tylko zarobić na rejestracji nowych użytkowników…nie rozwijają się”!

„Nie wydam nawet 1 złotówki na rejestracja w Zakra.pl! To sobowtór Kokos.pl! Więc po co?”

„2% za wystawienie aukcji? Jeśli więc będę chciał pożyczyć 10 000 złotych, to będę musiał zapłacić…200 złotych!!!”

14 Comments
 1. Zakra to bardzo zamknięta mała „rodzinka” kilku ciągle tych samych inwestorów – mało sympatycznych, obsługa portalu fatalna, nie odpowiadają na maile, na portalu nie działa formularz danych kontaktowych i nie ma możliwości, aby je uaktualniać, obsługa bardzo niedouczona w kwestiach prawnych i do tego arogancka. Nie polecam zdecydowanie. Zresztą portal zakra.pl chyba już pada, albo padł, bo nic tam się nie rozwija… Kokos.pl bije ten portal na łeb i na szyję, szybko, sprawnie i bardzo sympatyczna obsługa portalu na kokos.pl.

  1. Potwierdzam. Minęły już 4 lata i nic się nie zmienia pod tym względem.

 2. Dziękujemy za pierwszy komentarz! Prosimy o pozostawienie swojego komentarza również pod artykułem opisującym działalność serwisu Kokos.pl! Bez wątpienia pożyczki społecznościowe w Polsce rozwijają się, ale nie każdy serwis zdobywa wyłącznie pozytywne opinie. Mamy nadzieję, że twórcy serwisu social lending Zakra.pl zmienią podejście do swoich członków. I staną się bardziej komunikatywni!

 3. zakra po tym jak poszła w, nie powiem dośc innowacyjne, produkty okołopożyczkowe, złapała lekka zadyszkę (ponoć szykują sie jednak jakieś innowacje na samym portalu) W porównaniu z kokosem trochę trudnej tam dostać pożyczkę, ale za to limity są większe. Ogólnie całe polskie sl nie rozwija sie, ale kisi sie we własnym sosie (niewielki dopływ nowych wartościowych klientów) głównie z braku solidnej reklamy.

 4. Naszym zdaniem główną przeszkodą w rozwoju idei social lending w Polsce jest brak zaufania inwestorów. Jeszcze dość niechętnie inwestujemy w pożyczki społecznościowe, bo obawiamy się utraty oszczędności. Jednocześnie coraz mocniej zauważamy to, że oprocentowanie lokat bankowych jest bardzo niskie (niższe niż w roku ubiegłym!). I dlatego szukamy alternatywy.

 5. Nie mam zdolności kredytowej, a niestety miałam poważne problemy i sięgłam po pożyczkę społecznościową. Zdecydowałam się na Zakrę i szczerze? Nie żałuje. Pożyczkę udzielono mi szybko i na korzystnych warunkach, to była tania pożyczka względem innych ofert , które przeglądałam. Myślę, że jeśli będę potrzebowała większych pieniędzy do na pewno zgłoszę się do zakry, bo mnie nie zawiedli.

 6. Nie polecam zdecydowanie. Od tygodnia czekam na wypłatę/zwrot 5 000 zł z salda.
  Albo BOK nie odpowiada albo mnie zwodzi, że pieniadze już zostały przez ksiegowość wysłane a ja wciąż pieniedzy na koncie nie mam. Ciekawy jestem ile już zarobili wbrew mojej woli na tej tygodniowej zwłoce…
  Ciekawe kiedy zwrócą pieniądze…

 7. Zakra ma straszne opłaty przy spłacie pożyczki.Do każdej raty doliczają 5 zł za przesłanie pieniędzy.Mało tego spłacając kilka rat poprzez saldo konta za każdą ratę doliczają 5zł,np rata 20zł więc jedna to 25 zł a dwie raty to 50zł.To jest raczej moja ostatnia pożyczka w zakra gdyż w ten sposób dołożę do pożyczki 180 zł na sam przelew(36m-cy).

 8. Nierozumiem wszystkich tych negatywnych komentarzy. Dla mnie portal jest bardzo OK! Pomimo dodatkowych opłat ta sama kwota pozyczki (dokładnie 2 tys) w banku kosztowałaby mnie ok. 10 zł więcej miesięcznie. Jeden mankament to taki, że na list czekałam około tygodnia faktycznie a pozyczkę otrzymałam w 4 dniu od założenia konta, no ale … coś za coś. Może nie błyskawiczna ale na 100% pewna pożyczka.

 9. Zakra to straszna porażka. Zbierają adresy mail nie wiadomo skąd i wysyłają jak popadnie oferty. Dziś dostałem ok. 17 takich maili. Troszkę się wkurzyłem więc napisałem na ich oficjalny mail żeby lepiej przestali bo zgody na takie rzeczy nigdzie nie wyrażałem. Okazało się że mail nie istnieje, dostałem taką zwrotkę.

 10. Jestem z Zakra.pl od 4 lat. Jeśli można się do czegoś doczepić to jedynie do mało kompetentnej obsługi telefonicznej, ale poprzez email można załatwić wszystko bardzo sprawnie.
  Występuję jako Pożyczkodawca a również skorzystałam z pożyczki inwestorskiej. Dla mnie to absolutnie innowacyjna forma inwestycji.
  Z czystym sumieniem mogę polecić serwis.

 11. Od jakiegoś czasu spotykam się ze zjawiskiem umieszczania bezczelnych komentarzy ze strony pseudo-inwestorów pod ofertą pożyczek. To są ci, którym oferta się nie podoba, ale nie mogą sobie odpuścić, by tego nie skomentować. Zakra średnio reaguje na taki trolling, a tamci szarżują. Żenada, niesmak, schodzenie po mału na dno.

 12. czy ktoś może mi podać DZIAŁAJĄCY kontak to zakra.pl zakra.mini . Mam zablokowane srodki na subkoncie i nie moge ich odzyskać !!!!

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *