Wady i zalety pożyczek bez BIK

Wady i zalety pożyczek bez BIK

Obecnie na naszym rynku finansowym istnieje bardzo wiele różnego rodzaju zobowiązań finansowych, z których mogą korzystać Klienci. Jednym z nich są pożyczki bez BIK przyznawane przede wszystkim przed instytucje pozabankowe, jednakże znajdujące się również w ofercie niektórych tradycyjnych banków. Coraz więcej osób zastanawia się zatem, jakie korzyści mogą wiązać się z produktami tego typu oraz jakie posiadają one wady. Warto mieć świadomość specyfiki produktów tego rodzaju, bowiem jak się okazuje – wbrew obiegowym opiniom – w niektórych przypadkach mogą być one przydatne.

Powinniśmy raczej unikać wszelkiego rodzaju porównań pożyczek bez BIK z tradycyjnymi kredytami i pożyczkami oferowanymi przez banki. Tradycyjne produkty zazwyczaj udzielane są na nieco innych zasadach i wykorzystywane są na inne cele. Standardowa pożyczka bez BIK to przede wszystkim sposób na uzyskanie bardzo szybko i w nieskomplikowany sposób niezbędnych pieniędzy, które można przeznaczyć na dowolny cel. Posiada swoje zalety, jednakże również liczne wady, które także musimy brać pod uwagę rozpatrując możliwość zaciągnięcia tego typu zobowiązania finansowego.

Do zalet pożyczki bez BIK z całą pewnością możemy zaliczyć brak konieczności sprawdzania zdolności kredytowej przyszłego kredytobiorcy. Informacje gromadzone przez Biuro Informacji Kredytowej nie są brane pod uwagę przez instytucje pozabankowe, dlatego też nie musimy się obawiać, że nasze wcześniejsze zadłużenia, z którymi mieliśmy problemy, zaważą na decyzji o przyznaniu pożyczki bez BIK. Kolejną zaletą jest ograniczona procedura kredytowa, jak również szybka decyzja o przyznaniu niezbędnych środków. W bardzo wielu przypadkach gotówkę możemy otrzymać tego samego dnia, w którym złożyliśmy wniosek.

Niestety, jak w przypadku większości produktów finansowych, tak i pożyczki bez BIK mają swoje wady. Przede wszystkim należy się liczyć z bardzo wysokim oprocentowaniem, jak również licznymi dodatkowymi opłatami i kosztami związanymi z obsługą pożyczki. Należy być również bardzo ostrożnym, ponieważ niekiedy możemy trafić na firmę przyznającą pożyczki na bardzo niejasnych zasadach. Starajmy się unikać i wyjaśniać wszystkie nieporozumienia i niejasności jeszcze przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy. Pamiętać trzeba również o tym, że każde spóźnienie w spłacie zobowiązania będzie się wiązać z naliczanymi (zazwyczaj bardzo wysokimi) odsetkami, a niespłacona pożyczka – z wizytą komornika.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *