Czy pożyczka w Profinet się opłaca? Dlaczego nie warto korzystać z obsługi domowej?

Czy pożyczka w Profinet się opłaca? Dlaczego nie warto korzystać z obsługi domowej?

Profinet prowadzi niezwykle popularną działalność w zakresie szybkich pożyczek bez zbędnych formalności. Proponuje pożyczki dostarczane już w ciągu 24 godzin od zgłoszenia się klienta do firmy. Raty spłata się comiesięcznie, ale niestety wszystkie formalności pożyczki załatwiane są w tak zwanej obsłudze domowej, co przysporzyć może niemałych kosztów potencjalnym klientom firmy. Wszystkich chętnych do zapoznania się z podstawową ofertą firmy zapraszamy do naszego poprzedniego artykułu na jej temat.

Obsługa domowa – dlaczego to nie jest dobry pomysł?

Wiele firm pożyczkowych, idąc za przykładem największych potentatów w branży pożyczek internetowych (patrz Provident), wprowadza możliwość obsługi domowej. Podobnie rzecz ma się w przypadku firmy Profinet. Jeśli jednak mamy do wyboru taką opcję, lub opcję pożyczkowania z przelewem – wybierzmy tę drugą. Dlaczego?

 • Obsługa domowa mnoży ogromne koszty
 • W obsłudze domowej oprócz prowizji pożyczki należy zapłacić również za utrzymanie pracownika, który ma za zadanie pomóc przejść klientowi przez wszystkie formalności, a w późniejszym okresie odbierać spłatę pożyczki
 • Analizując wady firm pożyczkowych, bardzo wielu klientów okazuje niezadowolenie związane z obsługą klienta i pracownikami obsługującymi w firmie
osoby starsze
Profinet udziela pożyczek ludziom do 75 lat – to interesująca oferta dla emerytów. Uwaga na drogą obsługę domową!

Obsługa domowa jest więc dla firmy pożyczkowej niewątpliwie opcją intratną, niestety ze strony klienta nie będzie to dobry wybór.

Kiedy pakiet Obsługi domowej może być dla klienta korzystny?

Obsługa domowa, taka jak w firmie Profinet, może być dobrym wyjściem jedynie dla niewielkiej liczby klientów o specjalnym profilu:

 • Klientów starszych, w podeszłym wieku
 • Klientów, którzy nieposiadaną konta bankowego
 • Klientów w okresie choroby (np. uniemożliwiającej wychodzenie z domu)
 • Klientów niepełnosprawnych, dla których będzie to bardzo wygodna opcja pożyczkowania

Profinet ustala górny wiek pożyczkobiorcy na 75 lat, więc z pewnością jest to dobry wybór dla rencistów i emerytów do tego właśnie wieku. Ponieważ zaś wysokość pożyczki wynieść może od 300 zł do 3000 zł w ofercie każdy znajdzie „coś dla siebie”.

Znajdowanie przedstawiciela firmy – w jaki sposób?

Firma Profinet proponuje pożyczki jedynie na terenie Wrocławia oraz Górnego Śląska. W prosty sposób sprawdzić można, czy oferta ta dostępna jest w naszym mieście. W tym celu należy kliknąć w poniższy odnośnik i na mapie firmowej placówek odnaleźć swoje miasto:

 • http://www.profi-net.pl/znajdz-przedstawiciela.html

Po najechaniu na dane miasto pojawi się numer telefonu do danej placówki, która przeprowadzi nas przez cały proces pożyczkowy w firmie.

Kontakt z firmą Profinet

Kontakt z firmąProfinetzapewniony jest przede wszystkim dzięki dwóm działającym infoliniom:

 • Infolinia: 801 16 90 16
 • Infolinia komórkowa: 693 200 200

Dodatkowo każdy klient na numer telefonu komórkowego może wysłać wiadomość SMS z prośbą o kontakt kogoś z przedstawicieli firmy. Konsultant powinien w szybkim czasie oddzwonić do klienta i pomóc we wszystkich formalnościach.

Na stronie firmy odnaleźć możemy również możliwość kontaktu za pomocą formularza:

 • Formularz internetowy: www.profi-net.pl/kontakt.html

Firma podaje również swój adres, jednak nie zaznacza, że jest to adres korespondencyjny służący do kontaktu, dlatego nie wiadomo, czy jest to pewny sposób kontaktu:

 • Adres firmy:

Ul. Metalowa 3

43-100 Tychy

Zapraszamy Państwa do dyskusji na temat oferowanego pakietu domowego oraz o działalności firmy w ogóle. Jesteśmy niezwykle ciekawi Państwa opinii!

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *