Bocian Pożyczki – opinie i podobne pożyczki

Bocian Pożyczki – opinie i podobne pożyczki

Firma pozabankowa Bocian pożyczki

Bocian pożyczki jest marką Everest Finanse S.A. specjalizującą się w udzielaniu kredytów pozabankowych. Jako jedna z niewielu instytucji oferuje pożyczki w domu klienta. Taka propozycja doskonale sprawdza się w przypadku osób nie posiadających konta bankowego, seniorów czy tych pożyczkobiorców, którzy nie mają stałego dostępu do internetu.

Pożyczki z obsługą domową

Bocian pożyczki oferuje zobowiązania finansowe od minimalnej kwoty 600 zł na 35, 44 lub 52 tygodnie. Maksymalna wysokość pożyczki zależy od zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Każda osoba zainteresowana propozycją Bociana uzyskuje indywidualnego doradcę klienta, stała pomoc podczas aplikowania o pożyczkę oraz możliwość spłaty raty, której wielkość dostosowana jest do kondycji materialnej pożyczkobiorcy. Rzeczywista Stopa Oprocentowania wynosi 178%.

Pożyczki podobne do Bociana oraz inne oferty pożyczek na raty

Informacje o pożyczceWyślij wniosek
Bocian Pożyczki – opinie i podobne pożyczki
 • 300-20000 zł
 • 48 miesięcy
 • RRSO = 9,87%
 • do 1500 zł 0%
Bocian Pożyczki – opinie i podobne pożyczki
Bocian Pożyczki – opinie i podobne pożyczki
 • 1000-15000 zł
 • 36 miesięcy
 • RRSO = 78,6%
Bocian Pożyczki – opinie i podobne pożyczki
Bocian Pożyczki – opinie i podobne pożyczki
 • 50-20000 zł
 • 60 miesięcy
 • RRSO = 18,24%
 • do 1500 zł za 10 zł
Bocian Pożyczki – opinie i podobne pożyczki
Bocian Pożyczki – opinie i podobne pożyczki
 • 100-15000 zł
 • 48 miesięcy
 • RRSO = 79,36%
Bocian Pożyczki – opinie i podobne pożyczki
Bocian Pożyczki – opinie i podobne pożyczki
 • 1000-10000 zł
 • 24 miesiące
 • RRSO = 103%
 • do 2 000 zł 0%
 • bez BIK
Bocian Pożyczki – opinie i podobne pożyczki

Pożyczki podobne do Bociana – Provident

logo providentInstytucje pożyczkowa Provident ma do zaproponowania konsumentom kredyty na raty oraz darmowe chwilówki. Podobnie jak w przypadku Bociana, tak i tutaj klienci mają sposobność skorzystać z obsługi domowej. Wówczas otrzymują pomoc doradcy kredytowego, który po umówieniu telefonicznym spotkania zjawia się z wizytą domową. Podczas niej ustalane są warunki kredytowania. Konsument może wybrać”
– pożyczkę z ratą miesięczną w gotówce,
– pożyczkę z ratą tygodniową w gotówce.

Dzięki opcji pożyczek w domu klienta, wnioskodawca nie musi wypłacać pieniędzy z konta bankowego ani go weryfikować. Potwierdzenie jego tożsamości odbywa się podczas rozmowy z doradcą. Dostępne kwoty pożyczek to 15 000 zł (z ratą miesięczną w gotówce) lub 10 000 (z ratą tygodniową w gotówce).

Bocian pożyczki – opinie i dyskusja na temat świadczonych usług

„Czy ktoś z Was miał już przyjemność lub nieprzyjemność z firmą Bocian Pożyczki? Myślę nad tym, aby pożyczyć u nich pieniądze! Na moje nieszczęście a może szczęście! Nie potrafię znaleźć żadnych informacji na temat tego parabanku! Nie chcę kupić przysłowiowego kota w worku! W przeszłości już kilka razy zostałem oszukany, nie chciałbym jeszcze raz dopuścić do takiej sytuacji!Jakie są Wasze opinie na temat firmy pozabankowej Bocian Pożyczki”?

„Ktoś coś słyszał o parabanku Bocian Pożyczki? Kilka osób polecało mi już tą firmę, ja nie jestem jednak pewien, czy powinienem złożyć wniosek! O co powinien się martwić? Jakie dokumenty będę niezbędne? Ile pieniędzy będę mógł pożyczyć?”

„Ja mogę Ci powiedzieć, że Bocian Pożyczki to firma godna zaufania każdego pożyczkobiorcy! Zobacz co napiszę inni! Poszukaj szczegółowych informacji na oficjalnej stronie parabanku! Bocian wypłacił pieniądze wszystkim osobom, które złożyły wniosek! Na co musisz zwrócić największą uwagę? Na wysokie oprocentowanie pożyczki! Przed podpisaniem umowy skorzystaj z kalkulatora kilka razy”!

„Kto decyduje o tym, czy otrzymamy pożyczkę od Bocian Pożyczki? Kierownik oddziału! Przedstawiciele nie mają nic do powiedzenia! Jeśli więc kierownik Nas nie polubi…to odrzuci Nasz wniosek! Przez ponad 3 lata pożyczałem pieniądze w tym parabanku, przestałem gdy…? Zmieniło się kierownictwo! Moje wnioski nie są już akceptowane! Wszystkie razy spłacałem zawsze o czasie! Tylko jednej nie udało mi się wpłacić w terminie…Nie polecam tej firmy! Nie pukajcie do jej drzwi, jest alternatywa np. Optima Pożyczki”!

„Witam! Bardzo dokładnie przeczytałam Pana wypowiedź! Uważam, że to Pana wina! To Pan nie spłacił raty na czas! Dlaczego rzadziej spłacamy raty w parabanku niż banku? Dlaczego w bankach boimy się terminów, a poza nim, nie? Po pożyczki Bocian zgłaszają się przede wszystkim osoby ze słabą historią kredytową! Z zadłużeniami….Czy naprawdę uważa się Pan za rzetelnego klienta?”

Firma Bocian Pożyczki oszukuje! Już podbieram swoją tezę dowodami! Kilkanaście miesięcy temu otrzymałem pożyczkę na 2000 złotych! Po spłacie pierwszych 30 rat okazało się, że mój dług jest znacznie większa. Osoba odpowiedzialna za wypłacie mi pożyczki, nie wypłaciła jej w całości! Zgłosiłem sprawę do kierownika oddziału! Pieniądze zostały mi dopłacone…ale ta przedstawicielką dalej jest pracownikiem tych oszustów”!

„Moja sytuacja w Biurze Informacji Kredytowej jest bardzo niedobra…Od wielu miesięcy spłacałem raty poza terminem! Kiedy udało mi się już pospłacać wszystkie zaległości, złożyłem wniosek o kredyt w moim banku, niestety otrzymałem negatywną odpowiedź! Przez kilka kolejnych miesięcy szukałem miejsca, gdzie mógłbym pożyczyć bardzo potrzebne mi pieniądze i tak trafiłem na Bocian Pożyczki! Czy parabank zweryfikuje mój BIK”?

„Bocian Pożyczki nie może poddać weryfikacji Twojej historii kredytowej, bo nie ma do niej dostępu! Dostęp do bazy Biura Informacji Kredytowej mają wyłącznie banki i SKOK – i! Parabanki w tym Bocian Pożyczki weryfikują wyłącznie KRD! I właściciela dowodu osobistego!”

„Kiedy pożyczkodawcy sprawdzają Nasze konto w Biurze Informacji Kredytowej? Kiedy kwota pożyczki przekracza kwotę 2000 złotych! Co Ci doradzam? Samemu powiedzieć, że figurujesz w bazie BIK! Dzięki temu uznają Cię za bardziej wiarygodnego klienta! Klienta, który nic nie ukrywa! To nie kierownik Bocian Pożyczki decyduje o przyznaniu pożyczki, nie BIK”!

„Już kilka razy natknąłem się na reklamę pożyczki Bocian! Która pożyczka jest najlepsza? Jakie parametry pożyczki powinien wybrać? Czy pożyczka w tym parabanku się Wam podobała? Nie macie żadnych zastrzeżeń?”

„Pożyczki u Bociana – a są takie same jak w Providencie! Czy Wy nie zauważacie podobieństwa pomiędzy warunkami pożyczek w tych dwóch parabankach? Ja tak! Pieniądze pożyczamy opierając się o te same reguły! Oprocentowanie wcale się nie zmienia! Pożyczek właściwie nie można odróżnić! Jedyna różnica to ta, że właściciel Provident jest z Anglii, a Bocian Pożyczki z Polski!”

„Firma Bocian Pożyczki jest podobna do firmy Provident! Nie są to jednak bliźniacze firmy! Pieniądze są wypłacane bardzo szybko! Jednak Bocian pożyczy Nam tylko 6000 złotych! Pożyczkę spłacamy w równych cotygodniowych ratach, tak jak pożyczkę w Provident. Stały comiesięczny dochód, to konieczność! Zabierzcie ze sobą dowód osobisty”!

„Bocian Pożyczki jest znacznie mniejszy niż Provident!”

mężczyzna siedzi przed laptopem„Różnic między firmą Provident a Bocian pożyczki jest całe mnóstwo! Raty pożyczki w Bocian – ie spłacamy raz w miesiącu! Bez potwierdzonego dochodu nie pożyczmy więcej niż 700 złotych! Tylko pierwszą umowę musimy podpisać w domu (w firmie Bocian). Przedstawiciele Bocian Pożyczki weryfikują BIK każdego klienta, gdy tylko kierownik powie o takiej konieczności! Pracownicy Bocian Pożyczki są zawsze dostępni, nie tylko do godziny 17…a pożyczka wypłaca jest nie do ręki! Bocian przekazuje nierzetelnych klientów do działu windykacji, ale nie zamyka przed nimi drzwi w przyszłości! Jeśli tylko poprawią swoje zachowanie…”!

„Na jaki procent oprocentowana jest pożyczka Bocian? Jak wspominacie swoją współpracę z tym parabankiem? Miło czy niemiło? Jakie wymagania muszą spełnić pożyczkobiorcy? Proszę wyłącznie o potwierdzone informacje!”

„Moja współpraca z firmą Bocian Pożyczki układała się wzorcowo! Mam u nich już trzecią pożyczkę! Raty nie należą do najniższych…jednak wszystkie moje wnioski o kredyt w bankach zostały odrzucone! Z przedstawicielem firmy spotykam się tylko raz w miesiącu! O jego wizycie zawsze jestem informowany telefonicznie! Nie nachodzi mnie…! Polecam wszystkim tym, którzy nie są mile widziani w banku”!

„Pożyczki Bocian to wielka pomyłka”!

„Bocian odrzucił mój wniosek o pożyczkę, bo mam rentę socjalną! O jaką kwotę wnioskowałam? Tylko o tysiąc złotych! Wybrałem ofertę firmy Optima Pożyczki”

„Wniosek o pożyczkę Bocian złożyłem za pośrednictwem Internetu! 10 minut później otrzymałem telefon z firmy! Spokojnie podyktowałem wszystkie swoje dane…a pożyczka już wieczorem była na moim koncie! Czy koszt pożyczki są duże? Owszem! Uważam jednak, że firma jest bardzo uczciwa! Nie prosili mnie o żadne zaświadczenia o zarobkach! Ile czasu podpisywałem umowę? 1 minutę! Nie wysyłałem żadnych kosztownych SMS – ów! Firmę oceniam na piątkę”!

„Moja pierwsza pożyczka w Bocian – ie to 700 złotych! Następna 1500 złotych! Jak często spłacam raty? Raz w miesiącu lub raz w tygodniu, sam decyduje! Ja uważam, że Bocian Pożyczki są najtańsze! Tańsze niż w Optima i Provident! Na myśli mam pożyczki z obsługą domową, Internet jest dla mnie nieosiągalny”!

„Siostra pracuje na czarno, czy otrzyma pożyczkę w Bocian – ie?”

„Pożyczkę w tym parabanku mam już od blisko roku! Jestem bardzo zadowolona z mojej decyzji! Nie zostały złamane żadne zapisy w umowie! Firma nie komplikuje mi życia…”!

„Bocian Pożyczki mogę polecić równo mocno, jak Optima Pożyczki”!

 

71 Comments
 1. Na szczęście przed podpisaniem umowy w bocianie poszedłem po rozum do głowy z 700 zł kredytu gdzie miałem dostać tylko 500 zł miałem do spłacenia 1100 zł

 2. no oczywiście przez 6 miesięcy 🙂 ponadto rata miała wynosić 200 zł x 6 = 1200 + 200 przy podpisaniu umowy daje nam 1400 zł no to teraz wszystko jasne 🙂 nie pasowało mi to że przy podpisaniu umowy 200 ale rata następna juz za 20 dni więc te 200 zł przy podpisaniu to 7 rata wnioski wyciągnijcie sonie sami 🙂

 3. 4 dni czekalismy z zoną na pozyczke i zadzwonił jakis kierownik i wmawiał mojej zonie ze ma długi i beszczelie se pytał i wogule niepolecam pojebana firma

  1. To som proszę Pana zlodzieje jak potpisywalem to byly małe liter

 4. Ludzie jak możecie to unikajcie Bocian Pożyczki!!! Podpisuje z Wami ktoś inny ( pseudo kierownik) umowe a nagle po pieniądze przychodzi ktoś inny niełaskaw się przedstawić (zreszta od kierownika tez musiałam wyciagac dane tzn imie i nazwisko). Osoba przychodzi bez zapowiedzi, obraża nas, jak dzwoniła i powiedzialam, ze spłace na nastepny dzien bo tak wypada termin to ta mi dzisiaj z afera przyszła. Już dawno jestem pełnoletnia a ona powiedziala ze bedzie rozmawiala tylko z moimi rodzicami haha smieszna jest. Weszła mi do domu jak do siebie masakra zastanawiam sie czy tego do jej szefa niezglosic napewno juz nieskorzystam z tej firmy.To zwykli oszusci zadna inna firma niezada 5 rat co by dawalo 5 tygodni po 40zl rata jest to 200zl a przychodza po niecałych 4 tyg

 5. byłem zmuszony wziąśc szybką pozyczkę i miałem ciągłe straszenia sądem przez przedstawiciela w końcu delikatnie mówiąc wygoniłem skurwysyna z domu nie dając mu ani grosza z 1300 zostało mi 200 do spłaty ale nie zamierzam już im nic płacić i jak się dowiedziałem mam do tego prawo

 6. odradzam wszystkim nie bieście tam pożyczki to jest gorsze niż provident wziełam tam pożyczkę i teraz bardzo żałuje

  1. Ze mna to samo! Trzeba byc ostroznym i chuchac na zimne. Teraz podchodze do Nobilonu i na razie wszystko w porzadku. Zobaczymy!

 7. Panie Michale, kto Pana poinformował, że nie musi Pan spłacać pożyczki? Wszystkie pożyczone pieniądze musimy oddać zgodnie z umową (dlatego warto czytać umowę punkt po punkcie). Możemy poprosić o przesunięcie terminu płatności, ale nie możemy w ogóle z niego zrezygnować. Proszę zaglądać do Naszych rankingów, każdy przygotowanych przez Nasz zespół ranking, odpowiada na pytanie, która pożyczka (czy to pożyczka dla zadłużonych czy pożyczka przez Internet) jest najtańsza (rankingi są systematycznie aktualizowane). Nie nazywałabym firmy legalnie działającej złodziejem, gdyż jest to niezgodne z prawem, firma nikogo nie okrada, tylko udziela pożyczek (szczegółowo informując o kosztach). Pożyczkę możemy więc uważać za drogę, ale nie możemy nazywać firmę złodziejami (warto odłożyć na bok emocje…). Czasami zdarza się tak, że nic nie wiemy na temat długów Naszych małżonków. Sytuacje taką warto natychmiast wyjaśnić, może się bowiem okazać, że zapomnieliśmy o spłacie debetu w banku (całkowitej spłacie) lub nie spłaciliśmy całego zadłużenia na karcie kredytowej. Możliwości jest mnóstwo, warto dopuścić do siebie wszystkie, i nie unosić się honorem. Dziękujemy za wszystkie komentarze i zapraszamy do dalszej dyskusji.

  1. zgadza sie iz obrazac i nazywac zlodziejami ludzi nie wolno,aczkolwiek firma bociek:)w malych miejscowosciach wolsztynitp, takze lamie wszelkie kanony kultury,oraz obowiazujacego prawa ,poprzez rozgadywanie,wrecz rozglaszanie informacji ploteczek o stanie finansoweym ogniska domowego dluznikow,ze nie wspomne o szemranych sposobach sciagania rat,zenada,i tez tak sie nie powinno robic a tak pracownicy postepuja,te przyklady o wchodzeniu do domu jak do siebie i nachodzeniu w pracy to takrze norma,a co do kierownictwa……dobra rada radzilabym przy rekrutacji sprawdzac czy “panie”kierowniczki przyszle maja choc gimnazjum pokonczone bo,po poza ladnymi buziami,to zamiast mozgow styropian…ja sama wielokrotrnie korzystalam z pozyczek w roznych firmach,jednak w tej firmie spotkalam najmniejsza kompetencje ze strony pracownikow,i brak doswiadczenia u osob z ktorymi mialam kontqakt,a zaznacze ze jestem wzorowym pozyczkobiorca i nigdy spoznienia z rata nie mialam,ale wiecej juz nie skorzystam,to prowident w moim nmniemaniu posiada wiedze,doswiadczenie i duzo lepsza oferte dla klijenta,kto to widzial ze “PANI”kierownik zdolnosc kredytowa i wysokosc pozyczki ocenia na oko i po tym co od ludzi uslyszy na temat danego klijenta,a ustawa o ochronie danych osobowych nic dla nich nie znaczy(moge to udowodnic bez najmnieszego problemu)pozwalaja sobie bo wiedza ze korzystanie z takich bankow u nie ktorych ludzi jest nie uniknione,sa to biedni zastraszeni ludzie,i dlatego co nie ktore pracownice pozwalaja sobie jezdzic po nich ……

 8. @ Krzysztof z kom 1,2, Jeśli pożyczka 700zł, to do spłaty 1155zł. Pamietasz za co odbicie 200zł, bo piszesz w taki sposób jakby Ci ktoś wziąść chciał kase w kosmos wysłać 🙂 Nie 6×200+200, tylko… 1155-200, zostaje Ci 955 do spłaty w ciągu 5ciu następnych mc w trybie 2-200, 3-200, 4-200, 5-200, 6-155 Pożyczka zamknieta. Matematyka Cię w szkole nie lubiła, czy jak Ty zrozumiałeś rozmowe z ph?

  @ komin..i bezczelnie się pytał czy ma macie np, inne chwilówki? 😉

  @zawiedziona, masz pełen prawo legitymować nowego przedstawiciela(każdy powinien mieć przy sobie umocowanie i dowód do wglądu) ale proste pytanie, nie odpowiadał Ci kierownik(w tym danym momencie osoba kreująca wizerunek firmy) więc po co z kimś nie wzbudzającym zaufanie podpisywać umowę? Ach, i rata przy 700zł to 46,20tyg, nie 40zł.

 9. Najgorszy bank ,nie bierzcie nic.Baba zabrała mi umowe o prace oryginał i moje rachunki wyciagi oryginaly z banku!!teraz czyta to wszystko!!1pomocy

 10. NIE POLECAM WCHODZĄ DO DOMU BEZ PUKANIA BIORĄ PIENIĄDZE BEZ POKWITOWANIA KOMPLETNE HIENY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WALCZMY Z NIMI

 11. skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ta firma oszukuje ludzi mojemu facetowi proponowali nawet prace zeby tylko sie nie przyznawał ze został oszukany

 12. Bocian pożyczki —> Wielkie gówno! robią wielką łaske że pożyczą Ci 700 zł z czego dostajesz 500 zł na karcie do tego bankomat wyrucha Cie jeszcze na 50 zł! Pierdo… ich….

 13. jak można zweryfikować kogoś nie mając jego danych .kierowniczce przeszkodziło że zadzwoniłam z zapytaniem kiedy podjedzie przedstawiciel spisać wniosek. i kapa wtedy odmowa skandal

 14. Witam. wolałabym jeść chleb z wodą niż wziąć w bocianie pożyczkę. Jakiś czas temu wziełam małą pożyczkę i na nieszczeście trafiłam na przedstawiciela a raczej przedstawicielkę która dla mnie i nie tylko to moja ocena jest nie całkiem zdrowa na umyśle ale firma ją trzyma bo jest namolna i uperdliwa nawet w świeta potrafi pisać sms-y. lub dzwonik kiedy przyjdzie po wpłate. Również miałam przyjemność poznać kierownika regionalnego i szczerze byłam rozczarowana jego postawą a myślałam że chociaz kierownik bedzie osobą z która bedzie mozna współpracowac. ODRADZAM JESLI CHCECIE MIEC SPOKÓJ DO ZNAJDZIE INNE FIRMY KTÓRE UDZIELAJĄ PODOBNYCH POŻYCZEK

 15. Pracowała tam moja znajoma.kierownicy nakazują być niemiłym i ściągać raty nawet w bezczelny sposób. nie zapłacisz raty tygodniowej i mają nakaz wydzwaniania do ciebie BO INACZEJ IM SIĘ OBERWIE .KIEROWNIK KAZAŁ IM NALEPIAĆ NA DRZWIACH(PLAKATY I ULOTKI ZE SĄ ZADŁUŻENI).MASAKRA.MUSZA CHODZIĆ I KŁOCIĆ SIE Z KLIENTEM,BO JAK NIE ZROBIA PLANU ZBIÓREK STRACĄ PRACE.A A OPROCENTOWANIE MAJĄ WIELKIE..JAK MASZ SILNE NERWY TO BIERZ POZYCZKE,ALE NIE SPOZNIAJ SIE Z RATĄ.BO NAROBIĄ CI WSTYDU PRZED SĄSIADAMI

  1. Wszystko prawda. Biora Ci 200 zl z 700 zl pozyczki niby na 1.rate, a do oddania 1200 prawie, hieny to malo. Poza tym raty sa tygodnioww, a przyjezdza raz na miesiac, bo mu sie nie chce i wbija do domu jak do siebie. Przy podpisaniu umowy uciekali z domu, zeby tylko sie nie rozmyslic, wiedzialem, ze cos jest na rzeczy, zalosne. Ale czasem zycue zmusza. Na infolinii mowia, ze bez dochodu 700, a kierownik dzwoni, ze musi miec dokument potwierdzajacy, ze jest dochod. Zalosne ! Nie polecam tych oszustow. Co do naklejek to tez prawda. Przy nieobecnosci w domu nakleja naklejke reklamowa na drzwi, jakby ktos pajacowi pozwolil.

  2. takie metody sa karalne zadzwon po policje lub złoz skarge w prokuraturze na to jest paragraf

 16. No cóż widzę że Ci którzy nie czytają umów gdzie są jasne zasady mają problem , termin spłaty jest niestety elementem umowy klienta z przedstawicielem i dlaczego ktoś ma pretensje do tego że musi zapłacić. Co do oprocentowania pożyczki to nalezy poszukać innych dostawcó tego typu usług. My działamy w między innymi w .Szczecinie ludzie są zadowoleni ponadto z powodu przyjaznych warunków klienci polecają nas innym. Zawsze proszę mieć na uwadze to że jeśli ktoś nie wpłaci inny może w końcu nie dostać. Jeśli ktoś ma chęć z tego rejonu zobaczyć naszą firmę to zapraszam http://pro-domo.eeu.pl/

 17. nie bierzcie tam pozyczek w tej firmie to wielkie bagno pracuje w tej firmie nie chca udzielac pozyczek a jak juz to przy pozyczce ma byc zabierane 4.5 raty z gory i za tydzien wpłaty .nawet mi odmówili pracownikowi gdzie nalezy sie PR bo niby sie zwolnie i płacic nie bede i tak sie zwalniam ,mam dosc tej firmy ponizania i wiecznego wydzwaniania ich o wyniki nawet wtedy gdy wiedza ze jestem w pracy normalnej.Ludzie nie bierzcie tych pozyczek i nie idzcie tam do pracy bo potem psy na człowieku wieszaja i z kazdego robia złodziejaa sami nimi sa a te raty z gory to wymysł jakiegos debila zeby nowych zaległosci nie było.odradzam prace i pozyczke w tej firmie zastanowcie sie dobrze zanim tam wezmiecie lub do pracy do nich pojdziecie

  1. Edi właśnie mam iśc na rozmowę o pracę do tej firmy, sprawdzali Ci bik przed zatrudnieniem i czy faktycznie jest tak kiepsko jak piszesz??
   Prosze Cię o szczerą odpowiedź

 18. Skoro jest tak żle to zapraszam do pracy do naszej firmy PRO DOMO, obecnie poszukujemy pilnie pracowników na Szczecin i Police

 19. Chciałem wziąć pożyczkę od bociana, już był u mnie przedstawiciel i wtedy sie okazało, że jest wysoka opłata za obsługe pożyczki w domu. Czy próbował ktoś wziąć taką pożyczke bez obsługi domowej? Jakie doświadczenia?

 20. Wielka banda pojebuw mam pszetstawicielke to dopiero jebana chiena cmentarna nawet od nieboszczyka by wyrwała ostatni grosz rate mam mieśencznom 200zł a ta chiena dzwoni i muwi mi że musze. zapłacić 400zł

  1. Przed podpisaniem umowy naprawdę warto ją przeczytać, aby potem “współpraca” z daną firmą, nie budziła tak skrajnych emocji.

 21. Witam,kilka miesiecy temu wzielam pozyczke z bociana.Obsluga w domu darmowa.Wzielam 300 zl,odrazu potracila mi pani 100 zl na pierwsza rate.Do oddania 437,40

  1. Dziękujemy za tak precyzyjną informacje.

   Pozdrawiamy,

   Zespół Pozabankowiec.pl

 22. Zgadzam się z postami wyżej tez wzielam w firmie Bocian pozyczke mialo byc 400zl a okazalo sie ze na karcie bylo tylko 320zl splacalam raty i nagle przedstawicielka przestala przyjezdzac nawet nie zadzwonila.A teraz przychodza dziwne wezwania ze mam do splacenia nadal taka sama kwote mimo to ze po otrzymaniu wezwania mialam podany numer rachunku i wplacilam polowe kwoty z 448zl to d=po dwoch tygodniach przyszlo psemko ze mam nadal takie samo zadluzenie ,wiec wyslalam potwierdzenie do firmy bocian W POZNANIU KTORA PODAJE SIE ZA “EVEREST FINANSE SP.Z O.O. S.K.Aze wplacilam czesc kwoty i jak narazie nic nie przyszlo.Sa takimi gnojami ze w/w pisemku napisali ze wyslali zawiadomienie do urzedu skarbowego bez wczesniejszej rozmowy ze mna kiedy moge splacic reszte.SA TO GNOJE GORZEJ NIZ PROVIDENT BO W PROVIDENCIE MOZNA SIE PRZYNAJMNIEJ DOGADAC Z KIEROWNIKIEM KTORY OSOBISCIE PODPISUJE UMOWY.

 23. nie polecam nikomu tej firmy to zwykli naciagacze zeruja na cudzej krzywdzie szmaciarze i tyle ludzie nie bierzcie pozyczki ani z bociana ani z optimy bo to zwykli naciagacze i nieroby bo bedziecie splacac cale zycie
  nie dajcie sie oszukac przedstawiciele tych firm sa bezczelni i aroganccy

 24. moi drodzy ja też mam pożyczke u bociana i gwarantuje wszystkim ze czy to bocian provident optima cz inny szajs zasady sa takie same płacimy wiecej bo mamy z regóły długi i wpisy w bazach !a oni tylko pracuja na swoje a i przedstawiciele sa wszedzie zalezy na jakiego sie trafi ja ze swoim umię sie dogadać nawet przy niewielkich opóżnieniachPOLECAM

 25. Jestem bylym pracownikiem firmy Bocian Pozyczki, znam zasady udzielania pozyczek “od kuchni”, dla dobra ludzi nie polecam tej firmy, Provident jest jaki jest ale oprocentowanie ma nizsze i klientow traktuja z szacunkiem nie to co Kierownictwo Bocina! Nie polecam rowniez pracy jako przedstawiciel w tej firmie, nie pracuje tam od ponad 2 miesiecy i nadal nie otrzymalam wynagrodzenia! wykorzystuja ludzi i traktuja jak zwyklych roboli!

 26. to kupa oszustow jeszcze strasza sa zaklamani i mysla ze strach ich sie bac ale jest prokuratura i inne instytucje by sie nimi zajeli ludzie odradzam tego bagna tylko zeruja na ludziach

 27. Witam.mam pytanko;czy przedstawiciel bociana może przychodzic do waszego zakładu pracy?są na to jakieś paragrafy?

  1. nie! Ochrona danych osobowych, nawet nie może udzielać informacji najbliższej rodzinie twojej!

   1. chyba że podpisałeś upoważnienie do kontaktu z pracodawcą w przypadku gdy zalegasz ze spłatą. Takie upoważnienie podpisują klienci w Euro Providus.

 28. Kochani uwazajcie i nie pozyczjcie od Bociana to wielkie naciaganie z pożyczki odciagaja z mety rate miesięczna a kwota do zapłaty jest o sto parę procent większa od pozyczonej przedstawiciel musi wyciagna normę tygodniowa 98 procent z zebranych rat bo mu Noe zaplaca za prace 8 ‘/, benzyny nie zwracają uwazajcie Nie dajcie się naciagac

 29. jakby się UOKiK wziął za to by im takiego smrodu narobił, że szok. Rozpowiadanie o klientach? Przestępstwo karane na podstawie Ustawy o ochronie dan osobowych.Pozew zbiorowy pod kierownictwem rzecznika ochrony konsumenta i firma leży i kwiczy, bo w Polsce nic tak źle nie działa, jak,myśl, że sąsiad będzie wiedział jakie inny ma długi.

 30. to najgorsza firma jaka może być unikajcie tej firmy ja dostałam przyznane 900 brutto i spytałam czy mogę więcej przedstawiciela bo chce zrobić remont miałam wszystkie dokumenty z pracy świeże zaświadczenie i nagle odmowa paranoja ludzie nawet tam nie dzwońcie

 31. Witam.Wzielam tysiąc złotych z czego na rękę pani kierownik dala mi 700zlotych do spacenia jest ponad 1700:/ dziś panie kierownik zaproponowała mi aby wziąć 2tys.pytam jej ile na rękę ona ze 1000 zł.bo drugi tysiąc to opłaty czy to jest normalne??czuje się taka oszukana.Wczesniej gdy z tysiąca zabrała te 300 na ratę powinna być na kolejny miesiąc ona juz chciała po tygodniu mowie jej ze przecież mialao buc za miesiąc na to ona z morda”jeśli nie zostanie to zapłacone ja idę do pani szefa ma być zapłacone “wydaje mi się ze to jest chore rozmawiallam z osoba która odeszła z Bociana ten ktoś powiedział ze oni nie powinni pobierać takich opłat ok z 1000 biorą 300 a z 2000 1000??? To kiedy chore oszuści i tyle jestem ciekawa czy ktoś kto to otworzył i to prowadzi wie co wyprawiają tzw.Kierownicy.ZALLL

 32. Niestety ale wszystkie pożyczki pozabankowe są drogie, w szczególności te z obsługą domową bo płacimy niejako za to że przedstawiciel przyjdzie do nas po ratę.

 33. Witam.Ja podpisalam umowe z kierownikiem panem Michalem (niestety nie pamietam nazwiska a na umowie nie moge rozczytac) bardzo mily pan,ktory nie robi zadnych problemow.Niestety od kilku tygodni zostal mi zmieniony przedstawiciel (tez kierownik) pani Monika B. No i SZOK!!!!!!!! Osoba niemila, krzykliwa.W tym tygodniu znowu ma przyjechac, jesli dalej taka bedzie to pisze e-mail do prezesa o zmiane przedstawiciela,bo ja jestem ich klientem a nie SMIECIEM!!!!!!

 34. no na temat firmy boian mam swoje zdanie .Bralam nie raz. nikt mnie nie nekal nie na chodzil jak dyskreja to dyskrecja. No wlasnie duzo zalezy od przedstawiciele i od kierownika.

 35. witam bocian to ku..y
  ludzie nie bojcie sie jak cos dra japy to krotko z nimi. nie pozwolcie zeby was gnebili.banda oszusyow bocian i cala reszte.pozdrawiam . szacunek

 36. Wzielam pozyczkie 10000 pani wyplacila mi 700 kontaktowalam sie kierownikiem i odziwo cisza zarabiaja tylko na kszywdzie piednych ludzi

 37. moim zdaniem są dużo lepsze( czytaj tańsze pożyczki) niż bocian. Niektóre nawet darmowe przy pierwszej dlatego lepiej się zastanowić i sprawdzić.

 38. Tak to jest jak ludzuom sie mowi, czy sa w stanie placic taka rate…jasne!!!!a po miesiacu- nie mam. Szok l,)ludzie sa bezczelni, klamia,naciagaja…

  1. chyba cos ci sie pomylilo opinie sa uczciwe i prawdziwe.Naucz sie polskiego i komentuj sama z wlasnego doswiadczenia.Domyslam sie ze jestes ta jedzowata przedstawicielka gratulacje.

 39. słuchajcie jestem na stazu a oni mi listy do pracy wysyłają totalna porażka nie licza sie z tym ze o o trzeba do nich dzwonic bo sami nie przyjadą po pieniądze mineły dwa miechy i odsetki masakra narosły odradzam !! oszuści pierwsza rate od razu zabierają 200zł

 40. słuchajcie moja mama wzięła pożyczkę w bocianie gdy się spóźniła to przedstawićiel zaczoł wyzywać na ulicy wy kur… złodzieje jeb….oszusty a później rzucił się na mame i zaczoł duśić brata nie polecam.

 41. U mnie był sam przedstawiciel. Zanim podpisałam umowę 2 razy pytał czy jestem zdecydowana. Przed podpisaniem umowy wiedziałam , że mi zabierze te 200 zł na pierwszego miesiąca i że później będzie przychodził raz w miesiącu. Dwa razy mówił , że mam prawo dostąpić od umowy pożyczki i wtedy koszta nie będą wysokie. Nawet mi doradził żeby przez pierwsze 3 miesiące się bardzo pilnować ze spłatą , bo później kierowniczka strasznie ściga. Podpisałam umowę bo strasznie kasy potrzebowałam , ale miałam świadomość ile , co za co i dlaczego.

  1. Również ostrzegam przed firmą Bocian. Nie miałam wyjścia i wzięłam u nich pożyczkę a teraz są kłopoty. Z takim dużym oprocentowaniem nie powinno być aż takiego rygoru i winna być szansa w razie jakichkolwiek zaległości bo wiadomo spłacić trzeba. Zgadzam się z opinią, że przedstawiciele są nie grzeczni (delikatne określenie do ich zachowania). Ten kto ma pożyczkę i jest związany umową nie ma żadnych praw a już rozmawiać z kierownikiem to rzecz zakazana pomimo zapisów w umowie. OSTRZEGAM – NIE BIERZCIE POŻYCZKI W FIRMIE BOCIAN!!!

 42. Bocian to zlodzieje odsetki od odsetek paranoja a kierownictwa i konsultantow niewpuscil bym nawet do obory bo bydlo i trzoda przynih to ma bardzo wysokom kulture bycia tymi zlodziejami powinoen ktos sie zajonc odgurnie i ukarac to badziewie nogdy wiecej porzyczek w takim dzidostwie a kierownicy i konsultanci jako pierwsi powini dostac po

 43. Ludzie zamiast dyskutować na forum i narzekać ruszcie się i zróbcie coś z tym.Jeżeli czujecie się oszukani możecie to zgłosić np. do Rzecznika Praw Konsumenta itp… oni są po naszej stronie.Siedząc przed komputerem nic nie zmienicie a BOCIAN POŻYCZKI nadal będzie okradał i oszukiwał klientów.

 44. Witam. Co do firmy BOCIAN to nie narzekam, wzięłam jedną pożyczkę, i nikt nie pobrał ode mnie ani grosza, tylko wpłaciłam jedną ratę 35 zł i na tym był koniec. Na następny tydz: przyjechała doradczyni po ratę wpłaciłam więcej, i tak co jakiś czas wpłacałam raty, także pożyczkę spłaciłam przed czasem, przyjechała doradczyni i mówi że mam zwrot odsetek za spłaconą pożyczkę, zdziwiłam się ale tak było. Następnie wzięłam drugą pożyczkę, ze względu na mamę, ma 93 lata i wszystko musiałam kupić, od pampersów po inne artykuły, leki itd: po szesnastu tygodniach z mamą zrobiło się gorzej, aż znalazła się w szpitalu. Jeżdziłam do niej co dzień około 30 km, paliwo, coś jej kupić do zjedzenia i do picia, tak miną miesiąc. Ale wpłaciłam na raty 200 zł, pewnego dnia przyjechała kierowniczka firmy Bocian, Katarzyna B z Kalisza, zrównała mnie z błotem, że wyłudziłam pożyczkę, będzie dzwonić na policję, zgłosi do komornika, poda do windykacji itd: Osłupiałam co ta małolata wygaduje, nic się nie odezwałam, wrzeszczała jak nawiedzona ludzie wyszli z domów i słuchali,powiedziałam jej żeby się uciszyła i nie robiła publiki na wsi! A ona mi odrzekła, pocałuj mnie w dupe. i z piskiem opon odjechała. Na drugi dzień po jej wizycie dostałam udaru, prawa ręka nie władna tak powiedział lekarz kardiolog, no super, mama leży w łóżku, ledwo się na bok obróci ja ręka od barku niewładna cała koniec, nie dam rady, ale jakoś pomału jedną ręką ją przewinęłam. Z dnia na dzień jest lepiej, choć bez rechabilitacji bo brak kasy, tak wegetuję co mies: wpłacam na raty po 200 zł, zostało jeszcze 530 zł, ale spłacę. Dzwonili do mnie z Bociana i pytali co się stało? Opowiedziałam im o problemie jaki zaistniał, i powiedziałam że co mies: w ustalonej kwocie będę płacić, ten pan powiedział że dobrze podziękował za rozmowę i się rozłączył…………. 13-07 2015 r, Znowu przyjechała kierowniczka z firmy Bocian z Kalisza Katarzyna B. I znowu zaczyna swoją pieśń, ona chce 300 zł bo inaczej poda mnie do komornika, na windykację i jeszcze gdzieś powiedziałam jej że rozmawiałam z panem z firmy Bocian w W-wy, to ona powiedziała że tam nie ma takiej firmy! To do diabła kto udzielił mi tę pożyczkę? Powiedziała że to ona udzieliła! To zaraz jej powiedziałam że posługuje się umowami firmowymi na lewo udzielając pożyczek? Zamknęła się na moment i od nowa się wydziera, nic do niej nie docierało! mówiła jakieś brednie, i żeby pocałować ją d–ę, powiedziałam jej że ją pocałuję ale na dupie nie usiądziesz przez miesiąc, a obok rosły dorodne pokrzywy, oj parzą jak diabli. jeszcze klamrotała coś pod nosem i odjechała, przez nią nie pojechałam do lekarza kardiologa w Kaliszu a on przyjmuje raz w miesiącu i teraz co mam robić? czekać aż ściśnie mnie zawał? Przez tę nie normalną Katarzynę B, bo ona ma wszystko w dupie? Jak firma Bocian jej nie zwolni ze stanowiska kierowniczego to ja zgłaszam sprawę do prokuratury,niech oni się tym zajmą, bo to jest skandal, a za pomówienia i zniesławienie jest kodeks karny……………

 45. firma bocian jest najgorsza firma jaka może być,lepszy jest prowident z firmy bocian nie przychodzi w terminie ustalonym tylko po czasie potem straszy policja nachodzi w innym terminie nie chce wyjść z domu trzeba tylko policje wzywac sa to wielcy oszuści!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 46. Mają rację źe opisują tę firmę to banda złodzieji gestapowcy? Miałem zaległą ratę 65 zł przyszła przedstawicielka za P Agnieszkę Sulej jedna dobra 2 jeszcze lepsza gimera. Mówię źe zapłacę za tydzień muszę wezwać kierownika, przyszedł 2 met wielbłąd i mówi proszę dać pieniądze naszedł najście w domu. Tak mnie wkurwił źe miałem pod ręką źe chciałem go tym go pierdolnąć ale jakoś się nie przestraszył. Do przedstawicielki P Nowickiej proszę dzwonić po policję! Mam prawnika w rodzinie powiedział nie powinna taka męda nachodzić kogoś w domu i robić najście to jest karalne, trzeba było po mnie zadzwonić to by się tylko fikał taki palant wielki kierownik. Oni w swojej firmie zatrudniają mafię goryli. Więc na 2 dzień zadzwoniłem do biura i mówię odebrała jakaś siksa i proszęnie obczerniać naszych pracowników dostało i jej się kilka jobów. Gdy by mieszkała w pobliźu to nie wiedziała z kąd jej spadło na łeb . W tej firmie pracują same m..py wszystkie h…m po……..ne ? Wrucę do tej P Sulej to jest taka osoba źe jak przyjdzie do kogoś to mówi z kąd ona jest pracuje w Siedlcach w MPK jako kierowca wszyscy kierowcy się śmieją ubiera się jak 18 latka dupa na wieszchu nawet jej to nie pasuje bo stara d.pa? Mało jej jeszcze zarabia 2000 tyś zł i jeszcze tu dorabia. Nikomu nie radzę tej złodziejskiej firmy banda złodziei mafi tylko w powietrze wysadzić?

 47. gowno jakich malo, kierownik z Poznania to po#$%, ktory umawial sie dwa razy i mnie olal!!!!!nie polecam!!!!totalne dno!!!!!

 48. Jak można pożyczać pieniądze bez sprawdzenia kredytobiorcy ? Jak można udzielić pożyczki osobie bezrobotnej a potem nachodzić w domu jego matkę i informować o długach i żądać spłaty, gdzie tajemnica bankowa ?

 49. Ja korzystam kolejny raz i fakt oprocwntowanie jest bardzo wysokie ale gotowke dostalam tego samego dnia przedstawicielka normalna kobieta zawsze mozna sie dogadac.

 50. Po opiniach jakie tu czytam włos jeży się na głowie mi chodzi o firmę Bocian pożyczki i jej pracowników,to skandal jak tacy pracownicy się zachowują wobec klienta i to w jego domu jak tak może taka zakichana osoba wejść do domu i ryja wykrzywiać drzec się grożąc komornikami,policją,sądem. Jeszcze u kogoś w domu,mnie jak by się jakaś paniusia lub Pan wydarł na mnie nie zostało by na tej osobie suchej nitki tak bym tej osobie nawtykała, aż by się błyskało. Ja nie pozwolę sobie, aby jakiś burak mi robił burdy w domu i wlazł na głowę z tymi jego wypocinami pożal się Boże. Ta firma Bocian przyjmuje pracowników chyba prosto z ulicy tu wyżej Pan napisał, że przedstawicielka dorabia sobie w Bocianie a pracuje jako kierowca w MPK to jakie ona ma doświadczenie w zawodzie kierowniczki, przedstawicielki żadne dadzą jej zestaw papierów i teren aby raty zbierać a jak ktoś nie ma to go nie obchodzi, musi być i tyle i za chwile jape wydzierać na klienta i w jego domu. Ja kiedyś dzwoniłam do firmy Bocian i zapytałam o ofertę Pani nawet nie bardzo sympatyczna powiedziała, że mogę pierwszy raz wziąć 2000 zł na okres 48 tygodni..Pytała czy pakiet przelew , czy gotówka do domu. Pakiet przelew ,aha no dobra rozłączyła się miała zadzwonić za kilka minut z konkretną decyzją wcale nie zadzwoniła, ja drugi raz nie zamierzałam dzwonić. Jak brzmi ta ich reklama weź siana i zadzwoń do bociana jakoś tak, Jak sami pokazują na co stać firme i jej pracowników to totalne siano dno. Chamstwo, ubliżanie, rozpowiadanie o kliencie na około przez przedstawiciela, czy kierownika, że taki i taki ma długi [jeśli przyjeżdża do firmy, gdzie dany pożyczkobiorca pracuje] wszystko taki dureń, pajac wyśpiewa. W ten sposób łamią prawo tajemnicy zawodowej i za to powinna być wystawiona nagana i przedstawić sytuację w KNF lub UOKIK niech się przyjrzą tym sytuacjom, nie może być tak, aby tacy ludzie byli bez karni do czego to podobne, by tak kogoś zrugać z błotem w jego domu. Ja jestem bardzo nerwową osobą, mi jak by się wydarł taki kmiot nie wiem, czy bym mu wryj nie wywaliła z nerw, bym miała za to karę, że klepnęłam pracownika na służbie w ryj, ale jak mnie ktoś zdenerwuje nie panuję nad emocjami i nie przebieram w słowach. Jak tu piszą o takich przypadkach to aż mi do góry ciśnienie rośnie, jak można tak postępować z klientami na miłość Boską. Provident jest ciut lepszy ale tez bywały nachodzenia w domu kiedy się na to ochotę miało był nie miły kierownik a pies go j… i chłopa to była żmija totalna żadnych skrupułów opowiadał innym w domu że mam u nich pożyczkę i zalegam z ratą czy w firmie to samo rozpowiadał na szczęście został wywalony z hukiem z pracy za rażące zachowanie i zaniechanie swoich praw w sposób naganny. Były i tu żmije kierowniczki też przedstawicielki są bardzo miłe, ale kierownictwo za sympatycznych ludzi nie wyglądają z zachowaniem, postępowaniem, nie dra mordy tylko ze spokojem pytają kiedy będzie wpłata grzecznie pytają , nie dra się, tylko ten jeden pajac był po prostu chamski gbur który uważał, że mu wszystko wolno no i się przejechał na tym czy mu wszystko wolno Został wywalony na zbity pysk. Całe to dziadostwo to jedno kopyto i tyle na temat.

 51. Odradzam bociana 4 lata temu zaciaglam 1 pozyczke a później kolejne. Obecnie to 5 pożyczka wszystkie poprzednie spłacone przed czasem nawet dostawałem przysługujący zwrot za wcześniejszą spłatę. Obecnie borykam się z problemem spłaty ponieważ jestem na wychowawczym i zostałam sama z dziećmi. Spłacam ile tylko mogę ale nadal ciągnie się za mną kwota 400zl zaległych a kierowniczka potrafi być tak bez skrupułów że każe mi iść ukrasc, przyjeżdża w tedy gdy ktoś mnie odwiedza( celowo i chyba musi obserwować że wie kiedy). Krzyczy koło mieszkania żeby sąsiedzi słyszeli. Liczyłam na jakąś pomoc w rozwiązaniu tej sytuacji (chociaż zwzgl na to ze poprzednie splacane byly przed czasem bez problemu) niestety jest odwrotna sytuacja. Natarczywosc chamstwo i zastraszanie. Poradziłam się w końcu rzecznika dospr. Konsumenci i takie zachowanie kierownika lub przedstawiciela jest karalne nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Nie szanują klientów.

 52. Ja nie rozumie was ludzie przecież sami bierzecie i widzicie co podpusujecie a potem wszyscy w koło źli ja miałam 1500 pozyczki w boćki i splacilam prawie3000i nie płacze.jak zalegacie z ratami i się ukrywanie to później macie.banda Dęblin i tyle a bocian jest ok.

 53. To jest najgorsza Pożyczka a doradca klienta jeszcze gorszy prowident ma owiele lepsze warunki

 54. Nie polecam ani pozyczki ani pracy w tej firmie. Doradca traktowany jest jak niewolnik. Klient przy najdrobniejzzej zaleglosci jest prawie przestepca… Systematyczne nekanie, zastraszanie. To codzienność w tej firmie

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *