Trust Buddy – poradnik dla inwestorów

Twoja próba zaoszczędzenia np. 3000 złotych (w jednym miesiącu, w jednym kwartale, w jednym roku) zakończyła się powodzeniem? Nie potrzebujesz ich na wakacje, na remont mieszkania, na kupno nowych mebli do ogrodu (dzisiaj, ale za kilka tygodni owszem)? Wstąp do społeczności Trust Buddy, i zainwestuj swoje oszczędności (w pożyczki społecznościowe). Wewnętrzny system kontroli ryzyka stworzony przez założycieli portalu, redukuje ryzyko pojawienia się nieterminowej spłaty pożyczki (całkowitego bądź tylko częściowego braku zwrotu inwestycji) do minimum. Po pierwsze. Cała suma zainwestowanych przez Nas pieniędzy zostaje podzielona jest na kilka fragmentów (Swoje konto inwestora kwotą 500 złotych? Sprawdziliśmy. To oznacza, że pożyczkę od Ciebie otrzyma nawet 5 zainteresowanych pożyczką osób). Po drugie ów serwis social lending nawiązał współpracę z profesjonalną firmą windykacyjną (Nie martw się. Celem współpracy jest zagwarantowanie pożyczkodawcy bezawaryjnej spłaty pożyczki przez wszystkich pożyczkobiorców).

Najniższa kwota inwestycji to 250 PLN, najwyższa – bez granic. Zadecydowałeś (sam czy w gronie rodzinnym?), że Twoja pierwsza inwestycja nie przerośnie 2000 PLN? Następna zaś wyniesie co najmniej 5000 złotych? Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że Trust Buddy zapewnia inwestorom pełną swobodę (To Ty przesądzasz o kwocie inwestowanych pieniędzy, to Ty każdego dnia stoisz przed możliwością zainwestowania następnych 250 złotych).

Kiedy Twoja inwestycja wróci do Ciebie? W pożyczki społeczne włożyłeś 1000 złotych? Zainwestowana przez Ciebie kwota pieniędzy została rozłożona pomiędzy 10 pożyczkobiorców. Każdy z nich wybrał inny termin spłaty zobowiązania (Nie każdy pożyczkobiorca będzie dążył do jak najwcześniejszego zwrotu). W związku z tym kapitał inwestycyjny oraz zyski będą wracać do Nas po różnym czasie. Oto przykład :

Nasz pierwszy pożyczkobiorca pożyczył od Nas 100 złotych. Zobowiązał się nie tylko do wpłaty pożyczonych pieniędzy w ciągu następnych 30 dni, ale także odsetek – w wysokości 12 procent (rocznie).

Drugiemu pożyczkobiorcy również pożyczyliśmy 100 złotych, ale ten członek społeczności Trust Buddy zdecydował się na wydłużenie pożyczki o 3 miesiące. W efekcie suma zainwestowanych przez Nas oszczędności (Co miesiąc na Twoje nisko oprocentowanie konto oszczędnościowe trafia 5% Twojej wypłaty?) wzrasta : w pierwszym miesiącu – o 3 procent, w drugim miesiącu – także o 3 procent, w trzecim – o 6 procent.

Podsumowując : Spodziewana stopa zwrotu z inwestycji w idee pożyczek w społeczeństwie, to 12 procent w skali jednego roku.

Kwota inwestycji : 1000 złotych

Poziom oprocentowania : 12 punktów procentowych

Okres inwestycji : 1 rok – 12 miesięcy

Ilość zaoszczędzonych przez Nas pieniędzy : 120 złotych

Łączna suma oszczędności : 1120 złotych

Czy gromadzenie oszczędności za pośrednictwem portalu Trust Buddy jest skomplikowane? Nie. Ponieważ Naszym wkładem zarządzają twórcy serwisu – rozmawiają z pożyczkobiorcami, współdziałają z firmą windykacyjną, sprawują kontrolę nad wyjątkowo opornymi klientami, znacząco obniżają ryzyko wiążące się z pożyczaniem pieniędzy innym osobom.

Czy Nasze dochody z tytułu inwestycji w social lending są sygnalizowane przez Trust Buddy we właściwym Urzędzie Skarbowym. Tak.

Czy inwestowanie pieniędzy w pożyczki społecznościowe to pewny pasywny dochód? Zdaniem twórców portalu, owszem (My z niecierpliwością czekamy na Państwa opinie). Twórcy serwisu bardzo mocno akcentują również to, że oprocentowanie Naszej inwestycji jest w znacznym stopniu większe, niż oprocentowanie kont oszczędnościowych, lokat bankowych czy funduszy inwestycyjnych.

 

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *