Jak się oddłużyć? Krok drugi : Konsolidacja zadłużenia

Jak się oddłużyć? Krok drugi : Konsolidacja zadłużenia

BIG – Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor, BIK – Biuro Informacji Kredytowej oraz ZBP – Związek Banków Polskich, przez cały czas przyglądają się zaległościom towarzyszącym Polakom podczas dokonywania płatności zobowiązań finansowych. Ostatnie sprawozdanie podsumowujące pierwszy kwartał 2013 roku wskazuje na to, że dług polskich konsumentów, to blisko 40 miliardów złotych (dokładnie 39, 28 mld złotych), przeciętne zadłużenie zadłużonego Polaka przez trzy ostatnie miesiące urosło o niemal 500 złotych, i jest równe 17 tysiącom i 401 złotym. Z raportu InfoDług wynika również to, że wśród każdego tysiąca mieszkańców Naszego kraju, aż 59 ma długi. Mieszkańcy południowo – wschodniej Polski to osoby najsłabiej zadłużone (Zaledwie 3.4 % całkowitego zadłużenia Polaków należy do osób zamieszkujących województwo podkarpackie, a 3.7% województwo podlaskie), zachodniej najmocniej (Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego wytworzyli ponad 8 procent długu). Najbardziej zadłużony Polak to mazowszanin, jego opóźnienia w płatnościach, to 105 miliardów złotych. Eksperci są pewni, że Nasze zadłużenie w następnym kwartale, przewyższy kwotę 40 miliardów złotych.

Jak uważasz większy kawałek długu Polaków stanowią krótko – czy długoterminowe zobowiązania? Okazuje się, że najbardziej problematyczne są to dla Nas małe kredyty np. kredyt w karcie kredytowej. 8% właścicieli kart kredytowych – jest całkowicie niezdolna do spłaty zadłużenia, 25 procent – spłaca zaledwie określoną przez bank kwotę minimalną, i tylko 40% – korzysta z nieoprocentowanego kredytu. Czy wiesz, że łączna suma Naszych oszczędności jest o 24 miliardy złotych niższa, od sumy Naszych długów? Na tzw. czarnej liście dłużników odznaczyło swoją obecność przeszło 2 miliony Polaków (2 mld 200 tysięcy). Jesteś mieszkańcem dużego miasta? W wieku od 30 do 40 lat? Z zadłużeniem nie wychodzącym poza ramy 5 tysięcy złotych? To cechy charakterystyczne typowego dłużnika! Za pośrednictwem poniższego poradnika kolejny raz odpowiemy na pytanie : Jak wyjść z długów? Dziś porozmawiamy z Tobą o konsolidacji Twojego zadłużenia.

Jakiś czas temu przystąpiłeś do kilku lub kilkunastu kredytów gotówkowych? Twoje kredyty nie są obsługiwane przez jeden bank? W tej chwili Twoja sytuacja finansowa jest kiepska? Suma wszystkich rat Twoich kredytów nie jest niska? Pojawiły się trudności z ich terminową płatnością? Nie mamy nawet cienia wątpliwości, najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest kredyt konsolidacyjny, stworzony z myślą o spłacie każdego posiadanego przez Nas kredytu (Zobowiązałeś się do spłaty jednego kredytu mieszkaniowego, dwóch kredytów samochodowych, i co najmniej pięciu kredytów konsumpcyjnych?). To bank lub niebank (Warto wiedzieć, że kredyty konsolidacyjne nie są udzielane wyłącznie przez banki, ale także parabanki) zwraca nie część, a całość Naszych zobowiązań (wobec banków). Natychmiast po wprowadzeniu do Naszego życia konsolidacji kredytowej stajemy się właścicielami : Jednego kredytu i jednej raty!

Oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych jest niższe niż oprocentowanie kredytów w kartach kredytów oraz kredytów gotówkowych (Ujawniają to wszelkie dostępne analizy opracowane przez specjalistów ds. kredytów, oprocentowanie kredytu w karcie kredytowej to około 20 punktów procentowych, kredytu konsolidacyjnego 10.). Comiesięczna rata Naszego kredytu jest mniejsza, niż suma wszystkich poprzednich rat (przed zespoleniem kredytów). Czas na spłatę Naszych zobowiązań jest dłuższy – Uważasz, że to wada czy zaleta? Większą popularnością cieszą się kredyty konsolidacyjne zabezpieczone czy niezapieczone hipoteką? Bez zabezpieczenia hipotecznego. Łączące ze sobą : kredyty gotówki, kredyty ratalne, kredyty samochodowe, kredyty odnawialne, oraz zadłużenie na kartach kredytowych. Pamiętaj o zachowaniu czujności! Uszczuplona rata kredytu wcale nie jest równoznaczna z tym, że otrzymamy więcej pieniędzy do dyspozycji (Wszystkie zaoszczędzone pieniądze dzięki połączeniu kredytów wpłać na konto oszczędnościowe i pomyśl np. o wakacjach z całą rodziną). Zaś całkowity koszt kredytu może wzrosnąć (Warto przypomnieć wszystkim Naszym czytelnikom : dłuższy czas na spłatę zobowiązania kredytowego = wyższe odsetki). Czy wniosek o kredyt konsolidacyjny mogą złożyć osoby zatrudnione na podstawie umowy o dzieło/umowy zlecenia oraz prowadzące własną działalność gospodarczą? Owszem.

 

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *