Pożyczki bez zaświadczeń

Pożyczki bez zaświadczeń

Pożyczki bez zaświadczeń do pewnego czasu były domeną tylko i wyłącznie instytucji pozabankowych. Ostatnimi czasy jednakże trochę się pozmieniało – również i w tradycyjnych bankach dla kredytobiorców dostępne są takiego rodzaju świadczenia finansowe. Punktem stycznym pomiędzy instytucjami pozabankowymi a tradycyjną bankowością w tym przypadku jest po prostu szybkość uzyskiwania zadłużenia.

Brak zaświadczeń przekłada się tym samym na mniejszą ilość formalności, co przyśpiesza znacznie decyzję kredytową. W przypadku tradycyjnej bankowości nie jest jednak tak łatwo otrzymać kredyt bez zaświadczeń (nazywany również często kredytem lub pożyczką po prostu na dowód), zwłaszcza, odkąd w 2010 roku weszła Rekomendacja T, która ogólnie mówiąc narzuciła ostrożniejszą politykę dotyczącą udzielanych kredytów przez banki.

Pożyczki bez zaświadczeńObecnie takiego rodzaju świadczenia finansowe są udzielane najczęściej dla klientów, którzy posiadają bardzo dobrą ocenę zdolności kredytowej w BIK, ponadto w większości przypadków muszą również być już klientami danego banku. Podsumowując – takiego rodzaju rozwiązania są dostępne tylko dla osób, które obracają wysokimi sumami pieniędzy. Trochę inaczej rzecz przedstawia się w przypadku para banków. Tutaj Rekomendacja T niczego im nie wyrządziła, ponieważ takiego rodzaju instytucje nie podlegają pod prawo bankowe, w związku z czym mogą świadczyć oferty finansowe na korzystniejszych warunkach. Korzystniejszych niestety tylko z pozoru – obecnie w większości para banków kredytobiorcy również muszą przedstawić zaświadczenia, najczęściej udokumentowane miesięczne zarobki lub jakiekolwiek dochody, przechodzą też weryfikację w BIK, a często też i w BIG czy KRD. Niemniej jednak szanse na otrzymanie pożyczki bez zaświadczeń są o wiele większe w parabankach niż w tradycyjnej bankowości.

Niestety wiąże się to z koniecznością płacenia wysokich prowizji, jak również i koniecznością wykupienia obligatoryjnego ubezpieczenia. Parabanki pobierają również dość wysokie marże i nie pozwalają na zaciągnięcie wysokich sum pieniędzy.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *